Magyarország elleni agitációt finanszíroz a Biden-kormány?
Az amerikai jobboldali lap értetlenségét fejezi ki amiatt, hogy egy nyugati szövetséges NATO-tag ellen kultúrháborút finanszíroz az USAID-en keresztül a Biden-adminisztráció – írja a Bennfentes cikkében.
Magyar Nemzet
Forrás: Bennfentes2023. 02. 19. 20:25
Jobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.
Ahogy Biden nemzetbiztonsági tanácsadója, Jake Sullivan mondta: „Elértünk egy olyan pontra, amikor a külpolitika belpolitika, a belpolitika pedig külpolitika.” Magyarország csak egy újabb színtere a kultúrharcnak – írja a Bennfentes.net.
Ezt az összefüggést kell szem előtt tartani ahhoz, hogy megértsük Samantha Power, az amerikai Nemzetközi Fejlesztési Ügynökség vezetőjének közelmúltbeli budapesti útját.
„Nagyszerű, hogy itt lehetek Budapesten a @USAmbHungaryval” – tweetelte február 9-én –, „ahol a @USAID épp most indított új, helyi kezdeményezéseket, hogy segítse a független média virágzását és új közönség elérését, a korrupció elleni küzdelmet és a polgári szerepvállalás növelését.”
Hogy az USAID miért költi az amerikai adófizetők pénzét Magyarországon, nemhogy magyar médiumokra, az elgondolkodtató.
Mint olyan személy, aki interjúkat ad a magyar médiának, mind ott, mind távolról az Egyesült Államokból, tanúsíthatom, hogy Magyarországon egyaránt van kormánypárti és kormányellenes média.
Az USAID honlapja szerint Power február 9–10-i budapesti útja során több csoport képviselőivel is találkozott, köztük az Orbánt autokratának nevező Magyar Helsinki Bizottsággal, a szintén ellenséges K-Monitorral, a szintén Orbán-ellenes Transparency Internationallel és az Eötvös Loránd Tudományegyetemmel, amely arról panaszkodott, hogy Orbán betiltotta a gendertanulmányokat. Power a látogatást néhány magyar miniszterrel való találkozóval zárta, akikkel „őszinte beszélgetést” folytatott - ami diplomáciai kód arra, hogy „mindkét fél kiabált egymással”.
Power találkozott „LMBTQ-közösségek képviselőivel is, ahol megvitatták az LMBTQ-emberek magyarországi tapasztalatait, valamint a megértés növelésére, a marginalizált csoportok támogatására és a magyarországi LMBTQ-emberek életének javítására irányuló erőfeszítéseiket.
Február 11-én, alig egy nappal Power távozása után, Pressman egy tweetet tett közzé, amelyben Magyarországot a nácik „felértékelése” miatt ostorozta. A felbőszített magyarok rámutattak válaszaikban, hogy az általa említett felvonuláson ötven szélsőséges volt – igen, ötven túl sok, de egyharmada annak a 150 Antifa-harcosnak, aki szintén ott volt a helyszínen.
Borítókép: Samantha Power budapesti látogatása során (Forrás: Twitter)
A Magyar Nemzet közéleti napilap konzervatív, nemzeti alapról, a tényekre építve adja közre a legfontosabb társadalmi, politikai, gazdasági, kulturális és sport témájú információkat.
A Magyar Nemzet közéleti napilap konzervatív, nemzeti alapról, a tényekre építve adja közre a legfontosabb társadalmi, politikai, gazdasági, kulturális és sport témájú információkat.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.