Március végén lezárul a Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság (NMHH) mobilkészülékcsere-támogatási programja – tájékoztatta a hatóság az MTI-t. Már csak néhány hétig lehet kihasználni azt a negyvenezer forintos kedvezményt, amelyet eddig mintegy százezer mobiltelefon cseréjénél már igénybe vettek.
A NMHH emlékeztetett: a Magyar Telekom tavaly június végéig teljesen megszüntette 3G-hálózatát, a Vodafone és a Yettel pedig fokozatosan teszi ugyanezt. A hálózati átalakítással a szolgáltatók a fogyasztói igényeket hatékonyabban kiszolgáló 4G és 5G fejlesztésének „ágyaznak meg”.
Ezt a fejlesztést segíti az NMHH a mobilkészülékek cseréjét támogató programjával, hogy a felhasználók továbbra is zavartalanul élvezhessék a mobilinternet nyújtotta előnyöket, például használhassák a csevegőalkalmazásokat, a levelező applikációkat vagy a navigációs megoldásokat.
Az elmúlt egy évben a NetreFel! közel százezer embert segített felkészülni erre a technológiai változásra – ismertette Vári Péter, a hatóság főigazgató-helyettese. Kifejtette:
a lehetőséget kihasználók hatvan százaléka 45 év feletti,
ez azt mutatja, hogy a program különösen nagy segítséget nyújtott az amúgy digitálisan több kihívással küzdő, idősebb korosztályoknak.
Hogy minél szélesebb körben segítséget tudjanak nyújtani, a hatóság a kezdeményezést a 2G-s készülékekre is kiterjesztette, meghosszabbította az igénylés határidejét, megemelte a támogatás összegét és megszüntette a választható telefonokra eredetileg érvényes felső értékhatárt.
A készülékcsere-támogatási program egy országos lefedettségű, a 3G lekapcsoláshoz jogi, eljárásrendi és informatikai értelemben egyaránt problémamentes működést nyújtó védőhálóként működött, amelynek segítségével a magyar lakosok jelentős kedvezménnyel juthattak az őket hosszútávon kiszolgáló, 4G-képes készülékhez. Így olyan megoldásokat és szolgáltatásokat vehetnek igénybe, amelyek jelentősen javíthatják életminőségüket
– szögezte le Vári Péter.
A március 31-ig tartó program részleteiről és feltételeiről a NetreFel! weboldalán érdemes tájékozódni. A digitális világ nyújtotta előnyökről, valamint a biztonságos internetezés szabályairól pedig a Digipedia edukációs oldalon lehet informálódni – tudatta az NMHH.