Az orvosi kamara jövőjéről, az etikai eljárásokról és egészségügy átalakításáról is beszélt a Forbesnak adott interjúban Kincses Gyula. A Magyar orvosi Kamara elnöke elismerte: az elmúlt bő három évből két és fél év egy jó együttműködést hozott - elsősorban a belügyminiszterrel, majd az utóbbi időben egyre több lett a feszültség, ami miatt úgy érezték, hogy nyomást kell gyakorolniuk a kormányra. Szavai szerint a nyomásgyakorló akciójuk a legkulturáltabb eszköz volt, amivel üzenni tudtak a kormánynak, hogy az orvostársadalom egységes és erős, és amivel tárgyalást tudtak kikényszeríteni az alapellátás valós problémáinak megoldásáért.
Érdemes megjegyezni, miközben a MOK azt sérelmezi, hogy a Belügyminisztérium nem egyeztettek velük, Kincses Gyula az interjú során a szaktárcával való tárgyalási folyamatokat részletezte. A MOK elnöke úgy fogalmazott:
az iránnyal nem volt gond, ezt többször el is mondtuk. A részletekkel és a megváltozott tárgyalási stílussal viszont igen.
Elmondása szerint azt tapasztalták, hogy az ősz második felétől Takács Péter egészségügyi államtitkár „letért arról az útról, hogy valós egyeztetéseket, közös gondolkodást folytasson”, és végül „nem is került a jogszabályba semmi abból, amiben megegyeztünk”.