– Igazán szeretem Magyarországot – nyilatkozta a Kossuth rádió Vasárnapi újság című műsorának Shea Bradley-Farrell, a washingtoni Counterpoint Institute politikai elemzőintézet igazgatója, az Alapjogokért Központ vendégkutatója. Kifejtette: hazánk a 80-as évek Amerikájára emlékezteti, amikor nagyobb figyelem irányult a családokra és volt szólásszabadság, aminek nem létezett kormányzati elnyomása. Elmondta, hogy könyvet készül írni Magyarország kultúrájáról, nemzeti identitásáról és nemzeti szuverenitásáról az Alapjogokért Központnak.
Hangsúlyozta: Magyarország példa Európának a szabadság szempontjából. Kiemelte azt is: fontos, hogy hazánk az orosz–ukrán háború kapcsán nem tud minden brüsszeli szankciót támogatni, mert azok összeroppantanák a gazdaságát.
Ez szerinte feldühítette az amerikai kormányzatot, valamint az Európai Uniót, ezért pénzeket tartanak vissza az országtól, de emellett dühösek az LMBTQ-tartalmak iskoláktól távol tartása miatt is. Itt a nemzeti szuverenitásról van szó, arról, hogy a polgárok többségének mi a döntése – értékelt az intézetigazgató.
Láttam a plakátokat arról, miszerint az emberek 97 százaléka ellenzi a szankciókat, és azt is tudom, hogy az emberek népszavazáson nyilvánítottak véleményt, nemet mondva az LMBTQ-tartalmakra az iskolákban
– közölte.