A Nézőpont Intézet felmérése alapján a biztos szavazók több mint fele, 52 százaléka a Fidesz–KDNP-t támogatná, a Medián pedig szintén arra mutatott rá, hogy a kormánypártiak tennék ki a szavazók több mint felét, 51 százalékkal. Emellett a háborús pesszimizmus és a szankciós válság közepette is javult a magyarok hangulata, a kormánypártok pedig megőrizték a választáson szerzett támogatottságukat – derül ki a Nézőpont Intézet legfrissebb kutatásából.
A 2023-as politikai évadnyitány után elsőként publikált – hibahatáron belül csaknem azonos – kutatási eredmények alapján
a magyarok közhangulata jelentősen javult az idei év elején, még a háborús pesszimizmus ellenére is.
A Nézőpont Intézet és a Medián decemberi kutatása szerint még a magyarok kétharmada (egyaránt 66 százalék) gondolta úgy, hogy inkább rossz irányba mentek a dolgok az év végén, azonban február végén, március elején már csaknem tíz százalékponttal kevesebben voltak borúlátók 57 (Nézőpont) és 58 (Medián) százalékkal. Ezzel párhuzamosan a Nézőpont Intézet kutatása alapján 26 százalékról 32 százalékra, míg a Mediánnál ennél is nagyobb mértékben, 27 százalékról 37 százalékra nőtt a derűlátó magyarok aránya.
A Nézőpont Intézet utoljára február végén, a Mediánnal egy időben, mérte a pártok népszerűségét. Mindkét kutatás hasonló támogatási adatokra jutott. A két felmérés hasonlóan a DK-t látta a legnagyobb ellenzéki pártnak: 12 (Nézőpont) és 14 (Medián) százalékos támogatás mellett. A harmadik legnépszerűbb párt esetében azonban enyhe, de hibahatáron belüli különbség látható a két intézet adata között. A Nézőpont a Mi Hazánk kilencszázalékos támogatottságát mérte, míg a Medián a Momentumot látta kilencszázalékos erőnek.
Mindkét kutatás alapján a magyarok bejuttatnák a parlamentbe a Kétfarkú Kutya Pártot kilenc (Nézőpont) és hat (Medián) százalékkal, a Jobbik pedig mindkét esetben a bejutás küszöbén áll négy (Nézőpont), illetve öt (Medián) százalékkal. Külön indulás esetén egyik felmérés alapján sem nem lenne több ellenzéki erő a parlamentben: a Mindenki Magyarországa és az LMP kettő-kettő, A Nép Pártján kettő-egy, az MSZP kettő-egy, a Párbeszéd pedig nulla és két százalékon áll.