Fischl Vilmos kiemelte, hogy a pápa magyarországi látogatása fontos volt az ökumenikus egyháznak is, hiszen a katolikus egyház befolyásolja a gondolkodásmódjukat; amikor a pápa kiad egy enciklikát, azt teológusaik is értelmezik; ezenfelül Krisztus népéhez tartoznak mind.
Elmondása szerint a szentatyához közel állnak a menekültek, a hátrányos helyzetűek, a szociálisan nehéz helyzetben lévők és a fiatalok is. A mostani találkozók közül kiemelte a fiatal keresztényekkel szervezett programot a Papp László Budapest Sportarénában, ahol óriási tömeg fogadta őt. Fischl Vilmos úgy fogalmazott, hogy ez Ferenc pápának is erőt adott, hiszen látta, hogy az egyház él Magyarországon is.
A Magyarországi Egyházak Ökumenikus Tanácsának (MEÖT) főtitkára azt mondta, hogy Budapesten egy testileg fáradt embert láthattunk, aki ugyanakkor mérhetetlen belső erővel rendelkezett, folyamatosan küzdött a fájdalmai ellen, sokkal kevesebbet volt tolószékben, mint egy évvel korábban.
Megjegyezte, hogy a pápa közvetlen, de ugyanakkor tud kőkemény is lenni. Elmondta, hogy tavaly Kazahsztánban a pápalátogatáson tanúja volt annak, amikor a szentatya nagyon határozottan felszólalt a háború ellen, keményen kimondta, amit gondol.
Fischl Vilmos felidézte egy másik személyes emlékét is: a Budapesten 2021-ben rendezett nemzetközi eucharisztikus kongresszus alkalmával 45 percet töltött a szentatyával egy 16 fős delegáció tagjaként az ökumenikus tanács részéről, s a delegációt vezető Steinbach József MEÖT-elnököt − annak köszöntőbeszéde után − a pápa a protokollt figyelmen kívül hagyva megölelte.