Az az igazság, hogy igazából nem tárgyalnak, a kormány elmondja az ő gondolatait – mondta egy videóban Czédly Mariann a PDSZ elnökségi tagja a kormánnyal való tárgyalásokról egy pár nappal ezelőtti pedagógus tüntetésen. Szerinte már csak Brüsszel tud segíteni a pedagógusokon. Egy tüntető tanár szerint egyik napról a másikra hoz döntéseket a kormány, ezért nincs értelme tárgyalásról beszélni. Egy másik pedagógus pedig azt sérelmezte válaszában, hogy a társadalom nem áll melléjük úgy, ahogyan ezt elvárnák.
A valóság ezzel szemben az, hogy a kormány március eleje óta folyamatosan tárgyal a pedagógusokkal az új pedagógus életpálya törvénytervezetről.
Mint ahogyan azt Gulyás Gergely, Miniszterelnökséget vezető miniszter is elmondta egy kormányinfón nemrégiben, a tervezetet a kormány még nem nyújtott be az Országgyűlésnek, tehát jelenleg is tart a társadalmi egyeztetési időszaka.
Március 2-án hozta nyilvánosságra a javaslatot a Belügyminisztérium, azóta folyamatosan várják az észrevételeket és folyamatosak a személyes egyeztetések is.
Kilenc egyeztetésen vannak túl március óta
A pedagógus szakszervezetekkel az első egyeztetésre még a pedagógus életpálya törvénytervezet megjelenése előtt került sor, és a témája pont az egyeztetések ütemezése és módszere volt.
Eddig kilenc egyeztetés volt a pedagógus szakszervezetekkel: március 1-én, 6-ám, 13-án, 16-án, 17-én, április 12-én, 21-én, 25-én, és május 2-án, csak húsvétkor volt szünet az egyeztetésekben.
A tárgyalásokon 63 vitatott pont került elő, melyek közül 45 esetben a Belügyminisztérium egészben vagy részben elfogadta a szakszervezetek javaslatait, és 18 kérdéseben maradt fenn vita.
Ezen felül az egyházi fenntartókkal március 20-án és április 19-én volt egyeztetés, a magániskolák fenntartóival pedig március 20-án.