Simicskó István elmondta, a történelmi helyzetek mindig „meghozzák és kitermelik” a magyarság legjavát. Így történt ez Nándorfehérvárnál is, amikor a magyarok győzelmet arattak az akkori világ legerősebb hadseregével szemben – tette hozzá.
Ismertette, annak ellenére, hogy a nemzetközi környezet nem volt túl kedvező – „Európa egymással hadakozott”, miközben az iszlám civilizációból érkeztek csapatok százezrével a Balkán térségébe, és veszélyeztették Európát, a keresztény civilizációt –, 1456. július 22-én a magyar hadsereg hetven évre megállította az oszmán törekvéseket. A magyar királyság volt az akkori keresztény Európa védőbástyája – húzta alá Simicskó István.
Kiemelte,
ha erős királyság van, ha erős államban élhetünk, ha a hitünk erős, a kereszténység megtartó erejét átérezzük, akkor képesek vagyunk ilyen diadalra, ilyen helytállásra.
Azt mondta, minden civilizációnak, amelyet emberek hoztak létre, a vallás az alapja. Ha a vallási talapzatot nem erősítik meg a benne élők, akkor előbb-utóbb a hanyatlás útját fogja járni és lejtőre kerül az adott civilizáció.
„Ezt érezzük és ezt látjuk most Brüsszel migránspolitikájában, a háború megítélésében és sok minden másban is” – hangoztatta Simicskó István.
Hozzátette,
az Európai Unió jelenleg az önfeladás útját járja, azok a vezetők, akik Brüsszelben döntéseket hoznak, nem tudják vagy nem akarják megújítani a kereszténységet.
Az iszlám civilizáció növekvő fázisban van, a kereszténység pedig nem tud megújulni, ezért kellene a józan észnek és a bölcsességnek visszatérnie az európai politikába
– jelentette ki a KDNP frakcióvezetője.
Simicskó István beszédében II. János Pál pápát is idézte, aki úgy fogalmazott, az európai kereszténység akkor tud ismét megújulni, megerősödni, hogy ha mindkét tüdőlebenyével lélegzik, a keleti, ortodox kereszténységgel és a nyugati kereszténység egyetemességével is.