Miközben a baloldali zöldek folyamatosan azt hangsúlyozzák, hogy szükség van Magyarország energiaellátásának diverzifikálására és átállítására a gáz- és szénerőművekről a kevésbe szennyező megoldásokra, a Párbeszéd pártalapítványának egy fiataloknak szervezett aktivistaképző táborában megpróbálják az atomenergia, az elektromos autók és az akkumulátorgyárak ellen hangolni a résztvevőket. Karácsony Gergely pártjának alapítványa, a
Megújuló Magyarországért Alapítvány olyan „zöldaktivista-képzést” szervezett fiatalok számára, amelyben többek között a következő kérdéseket vitatják meg:
Szerinted zöldmegoldás az elektromos autó? Szükségünk van egyáltalán atomerőműre? Hallottál az akkumulátorgyárak közvetlen és közvetett veszélyeiről?
A Párbeszéd pártalapítványa áprilisban egy konferenciát is rendezett erről a témáról, amelyen a résztvevők azt bizonygatták, hogy Magyarországnak szerintük sem a természeti, sem az energetikai erőforrásai nincsenek meg, hogy akkumulátorgyár-nagyhatalommá váljon.
A magyarországi akkumulátorgyárak elleni hadjárat persze könnyebben megérthető, ha megnézzük, hogy ezeket az eseményeket kik támogatták. A fiataloknak elindított úgynevezett „zöldaktivista-képzőt" például az a Green European Foundation (GEF) szervezte, amelynek kurátorai között találjuk Jávor Benedek, Karácsony Gergely brüsszeli irodavezetője mellett Gwendilon Delbos-Corfield francia európai parlamenti politikust is, aki a legutóbbi, Magyarországot elítélő jogállamisági jelentés egyik szerzője, benyújtója volt az Európai Parlamentben.

Az akkumulátorgyár-ellenes programok ráadásul az Európai Parlament pénzügyi támogatásával valósulnak meg, vagyis valójában uniós cél lehet, hogy megfúrják hazánkban ezeket az üzemeket. Jávor Benedek a nyilatkozataiban ezzel kapcsolatban már odáig ment, hogy a debreceni akkumulátorgyár-beruházás szerinte nemcsak ellentétes a magyar érdekekkel, hanem uniós jogot, a Víz keretirányelvet is sérti. Ez persze mondvacsinált indoknak tűnik, hiszen a beruházók ígérik, hogy betartanak minden erre vonatkozó uniós és magyar jogszabályt. Arról nem is beszélve, hogy számos európai országban épülnek akkumulátorgyárak, és terveznek még ilyeneket, sokkal nagyobb kapacitással.
A GEF burkolt beavatkozásának jele az is, hogy a szervezet egyik tagja, az Ökopolisz Alapítvány (az LMP pártalapítványa) február második hetében egy közvélemény-kutatást is készített a megrendelésükre, amelyből természetesen az derült ki, hogy minden második ember elítéli az akkumulátorgyárak létesítését Magyarországon, sőt, be is tiltanák az újabb akkumulátorgyárak megépítését.
Az Európai Parlament forrásaiból elindult ellenkampány célja gazdasági szakértők szerint kettős lehet. Egyrészt a magyar gazdaság gyengítésére törekedhetnek, hiszen jelenleg egymással versenyeznek a legnagyobb és kisebb uniós tagállamok a vezető szerepért akkumulátorgyártásban. Az Európai Unió fel is akarja gyorsítani az engedélyezését az ilyen üzemeknek. Fokozni akarja ugyanis az erőfeszítéseit az elektromos járművek (EV) akkumulátorgyártóinak vonzására, hogy gyárakat építsenek a régióban, amivel igyekeznek csökkenteni az Ázsiától való függőségét és versenyezni az Egyesült Államokkal a zöld támogatásokért.