Orbán Viktor a Nyugat konzervatív politikai gondolkodásának rocksztárja

Alapjogokért Központ: Nem meglepő, hogy Tucker Carlson Orbánnal készült interjúját világszerte több tízmilliók követik.

Magyar Nemzet
2023. 08. 30. 14:56
ORBÁN Viktor; CARLSON, Tucker
Budapest, 2023. augusztus 30. A Miniszterelnöki Sajtóiroda által a mai napon közreadott képen Orbán Viktor miniszterelnök (j) interjút ad Tucker Carlson amerikai médiaszemélyiségnek a Karmelita kolostorban 2023. augusztus 21-én. Az interjú közép-európai idõ szerint ma jelent meg Carlsonnak az X közösségi oldalán. MTI/Miniszterelnöki Sajtóiroda/Benko Vivien Cher Fotó: Miniszterelnöki Sajtóiroda/Benko Vivien Cher
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A magyar miniszterelnököt kiemeli a nyugati vezetők mezőnyéből a stratégiai gondolkodás képessége, hiszen egyszerre képes vízióalkotásra és a geopolitikai tér reális értékelésére, emellett rendelkezik a nemzeti érdek képviseletének ambíciójával. Ennek okán folytonos támadások érik a frusztrált liberális közegből. Orbán Viktor, a Nyugat konzervatív politikai gondolkodásának rocksztárja, ezért nem meglepő, hogy Tucker Carlson vele készült interjúját több tízmilliók követik világszerte – közölte az Alapjogokért Központ.

Emlékeztettek rá, hogy a kormányfő azt mondta: a magyar társadalomban többsége van annak a gondolatnak, hogy bizonyos dolgok fontosabbak, mint „én”, mint az ego: a család, a haza és Isten. 

 

A miniszterelnök a nyugati fősodor ideologikus megközelítésével állította szembe a magyar receptet, melynek legfőbb eredménye a magyar államiság 1100 éves stabilitása. A liberálisok ezzel ellentétben abból indulnak ki, hogy az ego a világ közepe, és ha valaki másként mer tekinteni a társadalomra, nem lehet jó ember. Ebből fakadóan, míg korábban a liberalizmus a szabadságot jelentette, mára a szabadság fő ellenségévé vált.

 

Az Alapjogokért Központ kiemelte: az eszmei elhatároláson túl a miniszterelnök mondandójának központi eleme volt a nemzeti szuverenitás védelme. Az Északi Áramlattal kapcsolatos kérdésre adott válaszában kifejtette – emlékeztettek –, hogy míg Németország nem fektetett nagy hangsúlyt saját érdekeinek védelmére, Magyarország – Szerbiával karöltve – a terrorakciót követő napon jelezte, hogy ellenségének tekint mindenkit, aki a hazánk energiaellátása szempontjából kritikus fontosságú fekete-tengeri gázvezetékeket veszélyezteti.

Az Ukrajnában dúló háborúval összefüggésben Orbán Viktor a világ legnézettebb politikai talkshowjában is elmondta, hogy a magyar megközelítés kontúrjait alapvetően meghatározza, hogy a konfliktusban naponta esnek el honfitársaink. A háborúval kapcsolatos nyugati megközelítést hibásnak és rosszul megtervezettnek, a médiában alkotott, ukrán győzelem lehetőségét propagáló képet hazugnak nevezte, hiszen Ukrajna hamarabb fog kifogyni a katonákból, mint Oroszország. Ismét felszólított a konfliktus humánus megközelítésére, hiszen a háború az ukrán emberek számára tragédia. Szerinte ezért is van szükség a mihamarabbi békére, ám a kormányfő külön felhívta Tucker Carlson figyelmét, hogy e döntés kulcsa az Egyesült Államok elnökének kezében van.

Orbán Viktor emlékeztetett arra is – emelte ki az Alapjogokért Központ –, hogy Donald Trump külpolitikája – Joe Biden alapjaiban téves stratégiájával szemben – az elmúlt évtizedek legnagyobb diplomáciai sikereihez vezette az Egyesült Államokat és a Nyugatot. A kormányfő kiemelte, hogy a volt elnöknek úgy sikerült kordában tartania Kína, Oroszország és Észak-Korea ambícióit, valamint az Ábrahám-megállapodások révén előmozdítania a közel-keleti békét, hogy közben nem indított új háborút. 

Ukrajnában ma is béke lenne, ha Donald Trump maradt volna a Fehér Ház ura.

Az amerikai–magyar viszony kapcsán a magyar miniszterelnök szerint el kell fogadni azt a tényt, hogy a demokraták ellenségesen viszonyulnak a magyar konzervatívokhoz. Ám, a tengerentúli baloldal még kormányzati pozícióban sem képviseli Amerika egészét, sőt, úgy tűnik, hogy nem is törekszik erre, mert hegemonizáló, ideológiai ambíciói elvakítják. Orbán Viktor rámutatott azonban arra is, hogy a Republikánus Párt viszonya hazánkhoz sokkal kiegyensúlyozottabb, Trump elnök idején pedig a kétoldalú kapcsolatok aranykoráról beszélhettünk.

Az Alapjogokért Központ szerint fontos kiemelni: a hazánkban guruló dollárok néven elhíresült külföldi befolyásolási botrány kapcsán a tengerentúli médiaszemélyiség hívta fel a figyelmet arra, hogy a Biden-adminisztráció az amerikaiak adódollárjait használta fel a legutóbbi választás során a magyar nemzeti erők ellen folytatott kampányra. A beavatkozás mélyen antidemokratikus mivolta tehát az óceán túlpartjáról is jól látszik.

Borítókép: Orbán Viktor miniszterelnök és Tucker Carlson amerikai konzervatív politikai véleményformáló, a Fox News korábbi műsorvezetője (Fotó: Miniszterelnöki Sajtóiroda/Benko Vivien Cher)

A téma legfrissebb hírei

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Címoldalról ajánljuk

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.