Legyen szó Karácsony Gergely bármelyik önkormányzati cégéről, mindegyik súlyos problémáktól, csődközeli helyzettől szenved, ugyanakkor a veszteségek ellenére a prémiumok kifizetésére mindig maradt pénz – hívta fel a figyelmet a Tűzfalcsoport legújabb blogbejegyzése, amely a Fővárosi Vízművek és Csatornázási Művek gazdálkodását vette górcső alá.
Mint arról a Magyar Nemzet is beszámolt, néhány hete Tüttő Kata és Karácsony Gergely is arról beszélt még, hogy a Fővárosi Vízművek olyan rossz anyagi helyzetben van, hogy ha nem lesz vízdíjemelés, akkor a kieső forrásokat a közlekedés, a közvilágítás és a kaszálás forrásaiból kell majd pótolnia a fővárosnak. Emiatt háromszoros vízdíjemelést javasoltak a fővárosban.
A vízművek gazdálkodását átnézve az látszik, hogy 1,9 milliárd forintos veszteséget termelt a tavalyi évben a cég. Összehasonlításképpen érdemes megemlíteni, hogy Tarlós István főpolgármesterségének utolsó teljes évében, 2018-ban 544 millió forint plusz volt az adózott eredmény – emlékeztetnek a bejegyzésben.
Ám a nehéz évek ellenére Karácsony azt ugyanakkor fontosnak tartotta, hogy a cég vezetőinek száma 14-ről 15-re nőjön, ezzel együtt pedig az összdíjazásuk 59 millió forintosra hízott.
Amíg az utolsó „Tarlós-évben“ a juttatásukat 40 millió forintból megoldották, addig 2018-tól 2022-re 20 millió forinttal nőtt csak a vezetők összköltsége. Az igazgatóság tagjai között pedig olyan régi baloldali elkötelezettségű emberek ülnek, mint például Magyar György ügyvéd.
A cég szerencsére a prémiumokról sem feledkezett meg, mintegy 336 millió forintot tettek félre.

A vízművek beosztottjai viszont már kevésbé voltak ilyen szerencsések, a cég alkalmazottjainak száma 1501 főről 1441-re, 60 fővel csökkent csak egy év alatt. Ha pedig 2018-tól nézzük a leépítés mértékét, még drámaibb, hiszen 2018-ban 1670 fő dolgozott a vízműveknél, vagyis 230 embertől váltak meg négy év alatt.
A Fővárosi Csatornázási Művek beszámolójából kiderült, hogy ők azért jobban állnak, mint a vízművek: 134 milliárd forintos árbevételük volt a tavalyi évben, amelyből 1,3 milliárd forintos pozitív adózott eredménnyel zártak.
A Tűzfalcsoport hozzáteszi, hogy Tarlós István utolsó évében 4,3 milliárd adózott eredménnyel zárták az évet. Így igencsak elpárolgott a nyereség. A vezetőkkel itt is bőkezűen bántak, összesen 170 millió forintba kerültek csak az igazgatósági, felügyelőbizottsági tagok és a vezérigazgató és helyettesei a cégnek. Ez Tarlós István idejében 30 millió forinttal kevesebből is megoldható volt.