– A Tempus Közalapítványnak kötelessége biztosítani, hogy az Európai Tanács végrehajtási rendelete semmilyen mértékben ne érintse az Erasmus-pályázatra készülő magyar diákokat, tanárokat, kutatókat – jelentette ki a lapunknak adott interjúban Czibere Károly.
A kuratóriumi elnök nyugalomra int, ugyanis 2024. június 30-ig folyamatosak az Erasmus-kiutazások és a Magyarországra érkezők fogadásai, erre minden jogi feltétel és forrás is rendelkezésre áll a Tempusnál, valamint a költségvetésben.
Idén augusztusban a Tempus 1,8 milliárd forint forráskihelyezéséről döntött a modellváltó egyetemeknek, ez még a tervezett növekedésen felül is fedezi a nemzetközi programokat.
Hiszen a cél – mint az elnök kiemelte –, hogy egyre több magyar diák szerezzen úgy nemzetközi tapasztalatot, hogy aztán ezt a tudást itthon kamatoztatja.
Bízunk abban, hogy 2024. június 30-át követően a sikeres tárgyalásoknak köszönhetően nem büntetik a magyar egyetemistákat és kutatókat, de az egyetemek bevonásával dolgozunk egy új nemzetköziesítési programon is
– hangsúlyozta Czibere Károly.
Mint ismeretes, tavaly decemberben az Európai Tanács végrehajtási határozata a közérdekű vagyonkezelő alapítványoknak az EU-s forrásokat felfüggesztette, annak ellenére, hogy a magyar kormány mindazon vállalásokat teljesítette, melyeket írásban közölt az Európai Bizottság.
Ennek keretében léptek többek között vissza – számos hasonló nemzetközi példa ellenére – a politikus kuratóriumi tagok.
Azonban a bizottság újabb és újabb kifogásokat fogalmaz meg, időnként önellentmondásokba is keveredve.