Hatásosnak bizonyult Iványi Gábor kifakadása, aki azzal fenyegetőzött: ha nem kap támogatást, akkor félezer hajléktalant tesz utcára, köztük beteg és járásképtelen embereket is. Több baloldali önkormányzat milliós tételű gyorssegélyt ítélt meg az Oltalom Karitatív Egyesületnek, Józsefváros például 15 millió forintot adott.
A Főváros Közgyűlés pedig arról határozott: átveszi a saját intézményébe Iványi dolgozóit, mert nem tudták kifizetni a bérüket, ám a munkavégzésük marad az Oltalomnál. A főváros a példátlan esetet azzal indokolja, hogy a fővárosi szociális ellátórendszer biztonságos működésének biztosítása érdekében szükség van arra, hogy intézkedéseikkel biztosítsák, hogy a Magyarországi Evangéliumi Testvérközösség (MET) és az Oltalom Karitatív Egyesület támogató szolgáltatásai továbbra is működhessenek, hiszen ezek a rászorulók ellátása érdekében nemcsak kulcsfontosságúak, de a téli krízisidőszak közeledtével és az energiaválság, magas infláció társadalmi hatásait tekintve sok esetben az emberi élet megóvása tekintetében is fontos szerepet töltenek be.
A fővárosi BMSZKI csaknem két és fél ezer hajléktalan ellátását végzi, míg
az Oltalom a főváros adatai szerint 200 plusz 60 fős éjjeli menedékhelyet, 114 fős átmeneti szállást, 28 fős családok átmeneti otthonát és összesen 190 fős nappali melegedőt tart fent.
A Karácsony Gergely főpolgármester által jegyzett javaslat 19 igen szavazattal ment át, az ellenzéki fideszes képviselők tartózkodtak a szavazástól. A fideszes képviselők saját javaslatot nyújtottak be a kialakult helyzet rendezésére, amelyet viszont leszavazott a közgyűlési többség. A jobboldal teljes fenntartóváltást szeretett volna végrehajtani a MET és az Oltalom által üzemeltetett intézményeknél.
Mint ismeretes, Iványi Gábor szervezetei hárommilliárd forintnyi járulékot nem fizettek be a dolgozók után, mostanra a bérüket sem tudták fizetni.