– Feladatunk, hogy elődeink sikereit példaként kezelve, és hibáikból tanulva, megvédjük és magasan tartsuk a MOK társadalmi elismertségét– mondta el az Origó megkeresésére Kozma Gábor, a Magyar Orvosi Kamara (MOK) elnöki tisztségéért induló jelölt. Az orvos a hírportálnak leszögezte:
új alapokra szeretnénk helyezni az együttműködést a jogalkotókkal, az egészségügyi hatóságokkal és az etikai ügyekben eljáró szervezetekkel.
Kozma Gábor a jelenlegi helyzetben négy fontos feladatot jelölt meg, amelyek megvalósítása nem tűr halasztást:
- A tagság létszámának stabilizálása, növelése, a kamara gazdálkodásának rendbetétele.
- A kamara újfent elfogadtatása a döntéshozói környezetben.
- Missziós nyilatkozatuk szellemében eljárva markánsan védeni a gyógyítók szakmai, erkölcsi, gazdasági, jogi és szociális érdekeit.
- Tovább erősíteni a szolgáltató kamarát.
Az orvos szerint a folyamatos érdekvédelem lehet az egyik megtartó erő a tagság számára, éppen ezért megválasztása esetén aktivizálni kell a kamarai tagságot hiteles és törvényes kamarai működés felmutatásával; ezzel is elősegítve, hogy a jogos igények mielőbb felszínre kerüljenek.
A markáns érdekérvényesítésre szeretnénk törekedni, meg kell kell változtatni a kamara tárgyalási stílusát, az nem lehet arrogáns, sértő egyik tárgyaló fél számára sem.
– mutatott rá Kozma Gábor.
Leszögezte: csapatát úgy állította össze, hogy rezidenstől az egyetemi tanárig, gyakorló orvostól az elméleti szakemberig, fiataltól az idősebb korúakig a tagság minden rétege képviselve legyen.
A MOK történetében először titkári pozícióban szeretnék képviseltetni a rezidenseket, mert belőlük lesznek szakorvos tagjaik; a magánegészségügyet, mert méreténél fogva ma már jelentős súlyt képviselnek az ellátásban; valamint az egészségügyben működő nem orvos diplomásokat, hiszen ők is kamara megbecsült tagjai.
Álmos Péter Zoltán jelenlegi alelnök és Kozma Gábor (aki a MOK titkára volt 2015–2019 között) indul a Magyar Orvosi Kamara elnöki tisztségéért a november 25-i Országos Választói Küldöttközgyűlésen. Rajtuk kívül még öt alelnökjelölt, két fogorvos alelnökjelölt, négy főtitkár és nyolc titkárjelölt méretteti meg magát a szombati MOK-választáson. Ekkor választják meg az Országos Felügyelőbizottság elnökét, alelnökét és tagjait, valamint az Etikai Kollégium elnökét, alelnökét is.