– Ha a baloldal lenne kormányon, akkor ma nem lenne nukleáris energia Magyarországon, továbbá nem lenne biztosított a gázellátás sem – húzta alá a kormánypárti politikus. Mint mondta, az ebből eredő pluszterheket a magyar családoknak kellene kifizetnie. Dömötör Csaba felhívta a figyelmet, hogy a baloldal kormányon szabadjára engedte a rezsiárakat. Jelezte, hogy a baloldal megszüntetné a kamatstopot, vagyonadót vezetnének be, fizetőssé tennék az egészségügyet, miközben nem emelnék a minimálbért.
Szászfalvi László, a Kereszténydemokrata Néppárt (KDNP) országgyűlési képviselője a napirend előtti felszólalásában közölte: 2010-ben siralmas állapotban volt a szakképzés, de a kormány intézkedéseinek köszönhetően megújult, egyszerűbbé, átláthatóvá és átjárhatóvá vált a rendszer, szoros kapcsolat alakult ki a gazdaság és a szakképzés között és ösztöndíjrendszert vezettek be. A politikus hangsúlyozta, hogy a KDNP számára öröm, hogy a hátrányos helyzetű térségekben is egyre sikeresebb a megújult állami szakképzés, és ebben jelentős szerepet játszanak az egyházi intézmények is.
– Már tízből hat diák a szakképzést választja, a technikumokban nagy a túljelentkezés, a diákok hazai és nemzetközi eredményei pedig arról tanúskodnak, hogy kiváló pedagógusok vesznek részt a képzésben
– emelte ki.
Válaszában Hankó Balázs, a Kulturális és Innovációs Minisztérium államtitkára elmondta: büszkék lehetnek az Európa-bajnok és világbajnoki bronzérmes magyar szakképzésre. – Idén ősszel a szakmák Európa-bajnokságán több arany-, ezüst és bronzérmet hoztak el a magyarok többek között olyan szakmákban, mint a webfejlesztés és az ipari robotika, a vb bronzérem pedig annak köszönhető, hogy Magyarországon a harmadik legkedvezőbb a szakképzésből kikerülők foglalkoztatási rátája. Cél, hogy a jövőben tízből heten válasszák a szakképzést, és mindenkinek legyen érettségije és szakmája – jelezte.
Borítókép: Országgyűlés (Fotó: Teknős Miklós)