Köszöntőjében Vitályos Eszter kiemelte: Józsa Judit keramikus és művészettörténész tíz éve szervezi művészeti, művészettörténeti témájú ismeret- és kultúraterjesztő előadásait belvárosi galériájában.
Minden cselekedetét a társadalmi tudatosság növelése, a magyar örökség erősítése, a nemzeti érték- és identitástudat mélyítése, a hazaszeretet és az összetartás erősítése vezérli
– jelentette ki az államtitkár.
Tiszteletre méltónak nevezte Józsa Judit önzetlenségét, amellyel saját állandó kiállításai mellett rendszeresen bemutatkozási lehetőséget teremt alkotótársainak is. Szólt arról, hogy a galériában keramikusok, textil-, ötvös-, üveg-, szobrász-, festő-, grafikus- és népművészek találtak otthonra, olyanok, akiknek fontos a hazaszeretet, a magyar identitás, de egyedül nem tudnak boldogulni.
Bába Szilvia, a Józsa Judit Művészeti Alapítvány kurátora a jubileum kapcsán elmondta:
az elmúlt egy évtizedben csaknem ötven egyéni és csoportos kiállítást rendeztek és több mint ötszáz rendezvénynek adtak otthont.
A tízéves jubileum alkalmából az Alapítvány a Magyar Kultúráért életműdíját Schmittné Makray Katalin, a Magyar Kultúráért díjat Vitályos Eszter vehette át. A Magyar Viseletért díjat az Igézőként alkotó két divattervező, Bárczi Erika és Hargitay-Nagy Zsuzsa kapta.
A Józsa Judit Művészeti Alapítvány és Galéria 2013. december 10-én indult. Fő célja az igényes, minőségi, színvonalas, értéket képviselő magyar képző-, ipar- és népművészeti alkotók és alkotásaik bemutatása, árusítása. A galériában csak Korondon, a családi portán kapható Józsa-kerámiákat is árusítanak.
Józsa Judit keramikus, művészettörténész 1974-ben született. Édesapja, id. Józsa János korondi fazekasmester, a népművészet mestere címmel elismert szaktekintély nemcsak a fazekasság mesterségét adta át neki, hanem azt is, hogy a népművésznek és a nemzeti művészet iránt elkötelezett alkotónak csak tiszta forrásból szabad merítenie.