Vizsgálatot indít a BKK, hogy kiderítsék, hogyan kerülhetett az Index birtokába az a levelezés, amelyet Walter Katalin, a BKK vezérigazgatója írt a cég igazgatósági tagjainak – számolt be róla a levelezés tartalmát közzétevő portál.
Ismert: Draskovics Tibornak, a Gyurcsány-kormány volt pénzügyminiszterének, jelenleg a BKK igazgatósági elnökének és Walter Katalinnak a levelezéséből kiderül, hogy a 2020 óta változatlan évi 7,4 milliárd forintos összeg helyett a Lázár János vezette minisztérium utolsó ajánlata 8,6 milliárd forint volt. Ezt a főváros és a BKK nem fogadta el, így december 31-én a szerződések lejártak, a fővárosi önkormányzat ezzel elveszítette jogát a HÉV és az agglomerációs Volánbusz-járatok menetrendjének alakítására, és megszűnt a közös Budapest-bérlet jogi alapja.
A levelezésből úgy tűnik: a főváros tudatosan döntött a megállapodás helyett az együttműködés felszámolása mellett, ami miatt Karácsony Gergely főpolgármester rögtön a kormányt hibáztatta.
A vezérigazgató az ATV Start című műsorának a csütörtöki adásában elmondta: tudtak arról, hogy a minisztérium a 2022-es elszámolási vitát lezártnak tekinti, és emiatt nem akar hosszabbítani. Majd hozzátette, hogy az ügyben vizsgálatot indítanak, hogy kiderítsék, ki szivárogtatott. A műsorban Balogh Samu, a főpolgármester kabinetfőnöke is megszólalt, aki szerint a BKK-bérlet-botrány egy elszámolási vita része, és a két ünnep között összehozott megállapodása határozatlan idejű, nem jár le márciusban, csak ha valaki felrúgja.
Walter Katalin a Népszavának adott interjúban pedig arról beszélt, hogy jövő héten lesz egy operatív tarifamegbeszélés a minisztériummal, ám egyből jelezte azt is, hogy ez a városvezetés szintje. Továbbá elmondása szerint mindent megtesznek azért, hogy Budapest-bérlet ne szűnjön meg.
Borítókép: Bolla Tibor, a BKV vezérigazgatója, Karácsony Gergely fõpolgármester és Walter Katalin, a Budapesti Közlekedési Központ (BKK) vezérigazgatója (Fotó: MTI/Bruzák Noémi)