– Nem adhatunk szabadságot a gyerekeknek, csak felkészíthetjük őket a szabadságra – mondta Frank Füredi, a Mathias Corvinus Collegium (MCC) brüsszeli központjának vezetője az MCC Budapest Summit on Education (magyarul: budapesti csúcstalálkozó az oktatásról) című rendezvényén.
A központvezető arról beszélt, hogy egyesek szerint a múlt ismeretei egyre inkább használhatatlanná válnak, de a múltban is azt mondták, a televízió és a videójátékok el fogják vonni a fiatalok figyelmét. Amerikában azt állítják, hogy nincs értelme tudást tanítani, mert ami ma fontos, az használhatatlan lesz holnap, ezért tanítsunk nekik készségeket – ismertette.
Nyugaton nem a tudás számít
Az MCC brüsszeli központjának vezetőjét zavarja, hogy a nyugati világ ellenséges a konzervatív oktatással szemben, intellektus- és tudásellenes. A nyugat elhagyja a történelmi emlékezetet, ami elengedhetetlen ahhoz, hogy a fiatalok megtalálják gyökereiket a mai világban.
A PISA-mérések is azt mutatják, hogy nem a tudás számít igazán, hanem a készségek, amivel eltörlik a különbséget az oktatás és a képzés között.
– Ha azt mondjuk, hogy a tudás nem fontos, az azt is jelenti, hogy nagyon keveset tudunk tanulni a múltból, azaz nincs értelme átadni a múltbeli tudást, az csak időpocsékolás – jelentette ki az intézetvezető.