Magyarországtól Brazíliáig elér a dollárbaloldalt pénzelő Action for Democracy keze

Korányi Dávid szervezete így is többször kudarcot vallott térségünkben.

2024. 02. 08. 8:20
Korányi Dávid (Forrás: Wikipédia)
Korányi Dávid (Forrás: Wikipédia) Forrás: wikipedia
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

– Nem félünk kritizálni autoriter vezetőket és tendenciákat, mint Bolsonaro (Brazíliában), Orbán Magyarországon vagy Kaczynski Lengyelországban… Támogatunk civil szervezeteket… – idézi cikkében a Mandiner Korányi Dávid korábbi nyilatkozatát, melyben az Action for Democracy (A4D) ügyvezetője egy, az X mikroblogplatformon (a volt Twitteren) közzétett videófelvételen szólal meg.

– Ők az ellenzéket támogatják. Ez az elképzelés? – kérdezi beszélgetőpartnere.

– Nos, ezt soha nem fogjuk mondani. Nem mondjuk ezt, nem reklámozzuk, de ezek a szervezetek (…) végül is megalapozottan sejthető, hogy az ellenzék kezére játszanak – feleli erre Korányi.

Hazánk mellett Brazília és Lengyelország is „kulcsfontosságú csatatérállamként” szerepel az A4D saját honlapján a Korányi által említett országok közül,

mint olyanok, ahol a választásokat akarták befolyásolni a globális erők érdekeinek megfelelően.

 

Többször kudarcot vallott az A4D, hiába avatkoztak be

A szervezet befolyása révén a tavaly őszi lengyel parlamenti választásokon hiába végzett az élen a nemzeti-konzervatív Jog és Igazságosság, végül nem tudott kormányt alakítani. Így a Brüsszel-párti – sőt az Európai Tanács, illetve az Európai Néppárt volt elnökeként egyenesen onnan visszatért – Donald Tusk lett a miniszterelnök.

Hasonlóan Brazíliában, amely az A4D „csatatérállama” volt, miután a jobboldali Jair Bolsonaro elnöksége (2019–2023) veszélyest precedenst teremtett számukra az illiberális demokrácia térhódítása miatt a fejlődő világ egyik legfontosabb országában. Bolsonaro a 2022-es elnökválasztáson alulmaradt a baloldali Lula da Silvával szemben.

A szervezet eddigi lobbija viszont kudarcot vallott Magyarországon, a 2022-es választásokon a Fidesz–KDNP pártszövetség egymás után negyedszer szerzett kétharmados többséget.

Az A4D az ellenzéki holdudvart támogatta, Márki-Zay Péter ellenzéki miniszterelnök-jelölt pedig többször említette a szervezet tanácsadó testületének tagjait, így Kati Martont, Wesley Clarkot és Evelyn Farkast, mint akik nekik dolgoztak.

Ugyanígy Szlovákiában is alulmaradt az A4D lobbija, ahol a liberális holdudvarhoz tartozó szervezeteket támogatott. Ugyanakkor a liberális Progresszív Szlovákia elveszítette a tavalyi választásokat. Felvidéki forrásokból a Mediaworks úgy tudja, számos magyar nemzetiségű szavazó a Progresszív Szlovákiának kedvező felmérések miatt voksolt végül a győztes szlovák pártra, a Smerre, ami azt is eredményezte, hogy a Magyar Szövetség nem jutott be a pozsonyi parlamentbe.

Amint arról a Magyar Nemzet beszámolt korábban,

a Szuverenitásvédelmi Hivatal (SZH) azzal a céllal jött létre, hogy megvédje Magyarország politikai, gazdasági és kulturális önrendelkezését.

Kiemelt feladata, hogy felhívja a magyar társadalom és a politikai döntéshozók figyelmét a külföldi befolyásolási kísérletekre. Ennek érdekében saját hatáskörben és más állami szervekkel együttműködve vizsgálatokat folytathat, ezek eredményét pedig a nyilvánosság elé tárja.

Borítókép: Korányi Dávid (Forrás: Wikipedia)

A téma legfrissebb hírei

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Címoldalról ajánljuk

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.