Elfogadta a kormány a 2024–2025 közötti időszakra szóló Nemzeti korrupcióellenes stratégiát, valamint a végrehajtására vonatkozó intézkedési tervet.
Az elfogadott tervben összesen több mint ötven intézkedést fogalmaztak meg,
köztük főleg javaslattételeket, felméréseket és képzések indítását.
A legtöbb tennivalója az igazságügyi miniszternek lesz, akinek többek között meg kell vizsgálnia a hazai politikai pártok finanszírozási szabályainak érvényesülését a külföldi befolyásolással szemben. Javaslatot kell készítenie olyan jogszabályi környezetre – figyelemmel az Európai Unió szerveinek ilyen magatartási szabályaira –, amely a politikai és szakmai felsővezetőkre, tanácsadóikra, a miniszterelnöki megbízottakra és az országgyűlési képviselőkre, valamint az Országgyűlés Hivatala dolgozóira vonatkozó magatartási kódexek elkészítésére lehetőséget ad. Vizsgálnia kell továbbá a bírói álláspályázatok elbírálásához szükséges szempontrendszert és az ahhoz kapcsolódó pontrendszert a szakmai tapasztalatok fokozottabb érvényesülése érdekében.
Tuzson Bence igazságügyi miniszternek Rogán Antallal, a Miniszterelnöki Kabinetirodát vezető miniszterrel közösen meg kell teremtenie a vagyonnyilatkozatok elektronikusan, digitális formában történő kitöltésének és kezelésének lehetőségét a teljes közszférában.
A kormány felkérte a Nemzeti Közszolgálati Egyetem rektorát, hogy a Miniszterelnöki Kabinetirodát vezető miniszter bevonásával és a Központi Statisztikai Hivatal közreműködésével kétévente gondoskodjon a korrupcióérzékelési kutatás lefolytatásáról Magyarországon.