– Sulyok Tamás rendkívül jó választás a köztársasági elnöki pozícióra – fogalmazott az Alapjogokért Központ elemzője, aki felidézte az új államfő hétfői beszédét, melyben azt hangsúlyozta, hogy a kölcsönös bizalom a nemzet egységének alapja. Szikra Levente a közszolgálati televízió adásában azt mondta:
Sulyok Tamás egy tartással bíró jogász.
– Soha nem volt pártpolitikus, tehát ezzel sem lehet bírálni. Még az 1990 előtti állampártba sem volt hajlandó belépni, ezért nem lehetett akkor bíró – mondta Szikra Levente. Az elemző Sulyok Tamás alkotmánybírói tevékenységével kapcsolatban két olyan döntést is kiemelt, amelyek szerint a magyar alkotmányos identitás védelmét akár az európai joggal szemben is érvényesíteni kell. – Magyarország az unió tagja, de ahol nincs uniós hatáskör, ott folyamatosan védeni kell a magyar szuverenitást az EU túlhatalma ellen – emelte ki Szikra Levente.
Arra a felvetésre, hogy Gyurcsány Ferenc DK-elnök szerint a kormányoldal „puccsal” választ köztársasági elnököt, az elemző úgy reagált:
az ellenzéki politikus erkölcstelen és radikális politikájával kívül helyezi magát a jogrenden és alkotmányon.
– A magyar alaptörvény világosan szabályozza az államfővel kapcsolatos kérdéseket, a magyar parlament hétfőn elfogadta Novák Katalin köztársasági elnök lemondását, és még aznap megválasztotta az új köztársasági elnököt. Aki itt puccsról beszél, semmit nem tud az alkotmányos rendszerről – hangsúlyozta az elemző.
Annak kapcsán, hogy az ellenzéki pártok – az LMP és a Mi Hazánk kivételével – kivonultak az új köztársasági elnökről szóló szavazásról, Szikra Levente azt mondta, hogy a radikális baloldali ellenzék teljesen következetlen.
Miközben szavakban hevesen ellenzik az alkotmányos rendet, tetteikkel minduntalan elfogadják, elindulnak a választásokon, s ha nyernek, elfogadják a pozíciókat és az azzal járó, nem kis fizetéseket, tehát az ellenzék soraiban teljes a következetlenség, káosz.
Ez mutatkozott meg a parlament hétfői ülésén is, amikor a baloldali radikális ellenzék elfogadta Novák Katalin lemondását és Svédország NATO-csatlakozását, majd kivonult Sulyok Tamás megválasztásáról – mutatott rá az Alapjogokért Központ elemzője.