A kerület első komoly problémás ügye tavaly derült ki: október közepén a rendőrség vesztegetés elfogadásának gyanúja miatt indított büntetőeljárást, miután a Ruszwurm cukrászda tulajdonosa azzal vádolta meg V. Naszályi Mártát, az I. kerület polgármesterét, hogy védelmi pénzt kért tőle – emlékeztetett az Index. Hozzátették: arra is fény derült, hogy az I. kerület Budavári Önkormányzat tavaly kötött egy biztonságtechnikai szerződést szoftverek beszerzéséről, illetve karbantartásáról. A szakértők szerint ebben a havi szolgáltatás is meglepő, de a hasonló feltételekre vonatkozó árajánlat alapján a szerződés jelentősen túlárazott lehetett.
Más kerületekben van jó példa V. Naszályi Márta számára
Gelencsér Ferenc úgy gondolja, hogy az országos politika – szerinte helytelenül – leszivárog a települési politikába. Az országgyűlési képviselő szerint ennek ellenére Budapesten vannak kiváló példák arra, miként válhat valaki polgármesterként minden kerületi lakó városvezetőjévé, párthovatartozástól függetlenül. Az országgyűlési képviselő azonban úgy gondolja, az I. kerület nem ilyen, mivel sokszor úgy tűnhet, hogy
a polgármester nem ismeri a kerület szociokulturális összetételét, nem a budaiaknak, nem a budaiakért politizál.
Gelencsér Ferenc szerint ennek egyik legerősebb bizonyítéka a vári lakások körül kialakult végtelenül káros és elhúzódó politikai vita. Az olykor generációk óta itt élő polgárok jogosan várták, hogy az otthonaik, amelyek kimaradtak a kilencvenes évek privatizációjából, végre magántulajdonba kerülhessenek – mondta. Hozzátette: „óriási tévedés, hogy a várban csak NER-lovagok élnek. Az itt élő több mint kétezer fő között valóban feltűnik Bayer Zsolt, Rákay Philip vagy épp Palkovics László, azonban a lakosság túlnyomó részének semmi köze a NER-hez, mindazonáltal erős polgári öntudattal bírnak.”
A Momentum politikusa úgy véli, hogy a jelenlegi kerületvezetés mentalitásából hiányzik az, hogy a baloldali pártok partnerként és ne riválisként tekintsenek egymásra. Egy hatpárti koalíciót összetartani rendkívül nehéz feladat. Ennek a hat pártnak, főleg helyi szinteken, olykor markánsabb ideológiai különbségeik vannak, mint a vezetői szinteken. Éppen ezért a rendszeres eszmecsere elengedhetetlen és nem megspórolható politikai aprómunka – mutatott rá Gelencsér Ferenc.