Könnyen megeshet az, hogy a következő ciklus főpolgármestere azzal szembesül, hogy nem szerzett abszolút többséget, ahhoz ugyanis egyetlen pártlistán a 32+1 főt számláló közgyűlésbe 16 képviselői helyet kellene elnyernie az általa vezetett listán szereplő politikusoknak. Borítékolható, hogy szövetségeket kell kötni majd ahhoz, hogy kormányzóképes legyen az új budapesti városvezetés.
A legfurcsább forgatókönyv is előállhat szoros eredmény esetén: a főpolgármester szövetsége kisebbségbe is kerülhet, ami jelentősen korlátozná mozgásterét Budapest első emberének.
A Fidesz–KDNP, a Mi Hazánk, a Magyar Kétfarkú Kutya Párt, a Momentum, a Munkáspárt, a Szolidaritás, a Tisza Párt, a Nép Pártján, Karácsony Gergely pártszövetsége a Párbeszéd Zöldek–DK–MSZP és Vitézy Dávid civil szövetsége az LMP-vel állított fővárosi listát.
A tíz lista megkavarhatja június elejére az erőviszonyokat a fővárosban. Ugyanis a Pulzus közvéleménykutató az LMP megrendelésére készített legfrissebb kutatása szerint Karácsony Gergely 36 százalékon, Vitézy Dávid 25 százalékon, Szentkirályi Alexandra pedig húsz százalékon áll.
A listákra való leadott szavazatok a Tisza Párt belépésével teljesen más képet festenek, a Fidesz mindössze négy százalékkal marad le Karácsony Gergelytől, ami azt jelenti, hogy Magyar Péter pártjának színre lépése átrendezi a képviselői mandátum elosztást. Mindez számokban, 23 százalék szavazna a DK–MSZP–Párbeszéd listára, 19 százalék szavazna a Fidesz–KDNP listára, 16 százalék szavazna az LMP és civilek közös listájára, 16 százalék a Tisza Párt listájára. A kutatás szerint a Momentumra és az MKKP listájára négy százalék, a Mi Hazánk pedig három százalékot kapna, így ők nem kerülnének be a Fővárosi Közgyűlésbe, mert nem lépnék át az ötszázalékos küszöböt.