Következő mérkőzések
Lengyelország
15:002024. június 16.
Hollandia
Szlovénia
18:002024. június 16.
Dánia

Minden, amit a békemenetről tudni kell + térkép

A rendezvény gyülekezője június 1-jén délelőtt 11 órakor lesz a Lánchíd pesti oldalán.

2024. 05. 22. 12:16
cöf
Fotó: Mirkó István
Vélemény hírlevélJobban mondva- heti vélemény hírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz füzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

– Magyarország kormánya megkérdezte az embereket, hogy mit tegyenek, és a béke mellett döntöttek – fogalmazott Csizmadia László, a Civil Összefogás Fórum – Civil Összefogás Közhasznú Alapítvány (CÖF–CÖKA) elnöke a június 1-jén tartandó békemenetről tartott sajtótájékoztatón. Mint jelezte, egyes nyugati vezetők háborús lázban égnek.

A békemenet jelszava, hogy eddig, és ne tovább

– mondta. Csizmadia az európai parlamenti választások kapcsán fontosnak nevezte, hogy az EP-be csak békepárti képviselőket küldjön hazánk.

Magyarország, mint békepárti sziget, üzeni: gyertek velünk

– jegyezte meg.

A CÖF–CÖKA elnöke ismertette, hogy a békemenet gyülekezője 11 órakor kezdődik a Lánchíd pesti oldalán, majd

a menet 13 órakor indul meg, és a Széchenyi téren, az idősebb Antall József rakparton, a Jászai Mari téren és a Margit hídon keresztül éri el a Margitszigetet.

MN_Temp

A békemenet útvonala térkép
Magyar Nemzet grafika

Ahogy arról lapunk beszámolt, korábban Menczer Tamás, a Fidesz–KDNP kommunikációs igazgatója közölte, hogy Orbán Viktor miniszterelnök is részt vesz a békemeneten. Ennek kapcsán Csizmadia László elmondta, hogy nagy örömmel vették Menczer Tamás szavait, de többet még nem tud mondani arról, hogy a kormányfő felszólal-e az eseményen.

Szót ejtett róla, hogy az Európai Uniós Civil Együttműködési Tanácskozás tagjai közül is többen részt fognak venni a békemeneten.

Bencsik András, a Demokrata főszerkesztője leszögezte, hogy nagyon sok embert várnak, mivel ilyen sorsdöntő békemenet még soha nem volt. Elmondása szerint nagyon sokat számít, hogy hányan lesznek a békemeneten, hogy hitet tegyenek amellett, amit tizenkét éve, az első békemenet óta folyamatosan képviselnek. Széles Gábor vállalkozó kiemelte, hogy a békemeneten sohasem voltak zavargások, ezért nyugodtan jöhetnek az emberek a rendezvényre.

– Mindenki gondoljon vissza a húsz-harminc évvel ezelőtti önmagára, és tegye fel a kérdést: gondolta volna, hogy most így fog kinézni a világ? – erről már Bayer Zsolt, lapunk publicistája beszélt az eseményen. Mint mondta, a jelenlegi nyugati világ nem az, ahová korábban hazánk vágyakozott.

Ma ez a nyugat a háború eszkalációjában utazik, míg Magyarország lassan egyedül lesz a béke szigete

– tette hozzá.

Stefka István, a Pesti Srácok publicistája elmondta: ha 2012-ben, az első békemenet idején nem fognak össze, akkor a nyugati vezetők lehet, hogy elérték volna a kormány bukását. Felidézte, hogy a békemenet nemzeti, és nem különböztetnek meg senkit a résztvevők között, így baloldaliakat is várnak az eseményre.

Egyek vagyunk

– hangsúlyozta.

Ifjabb Lomnici Zoltán, a CÖF–CÖKA szóvivője leszögezte: a jelenlegi gyűlölethullám polgárháborús helyzetet teremthet, és magyart magyar ellen uszíthat. Jelezte, hogy az emiatti aggodalom lett a békemenet alapja. A Robert Fico szlovák miniszterelnök ellen elkövetett merénylet kapcsán kiemelte, hogy az a háborús pszichózis miatt következett be, majd leszögezte, hogy Orbán Viktor maradt az egyetlen békepárti vezető.

Nem hagyjuk magára a kormányt és a miniszterelnököt

– szögezte le.

Fricz Tamás politológus emlékeztetett, hogy nyolcvan évig béke volt Európában, hazánk viszont a békemenettel kiáll a béke mellett. Szerinte van jelentősége annak, hányan vesznek részt az eseményen. Magyar Péter kapcsán arról beszélt, hogy a baloldali politikus is a háborúpárti csoport tagja. Szót ejtett róla, hogy a békemenettel aktivizálni akarják az embereket, hogy vegyenek részt az EP- és az önkormányzati választáson.

Az EP-voksolás kapcsán elmondta, hogy azért fontos részt venni rajta, mert a háborúpárti brüsszeli elitet le kell váltani, a legfontosabb témáknak pedig a háború, a migráció és az LMBTQ-kérdéseket nevezte.

Borítókép: A CÖF–CÖKA sajtótájékoztatója a békemenetről (Fotó: Mirkó István)

A téma legfrissebb hírei

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Címoldalról ajánljuk

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.