Huszonegymillió forintjába került egy telefonhívás a pórul járt férfinak

A rendőrség összeszedett pár tippet, hogyan kerüljük ki a csalókat.

Forrás: Police.hu2024. 07. 24. 14:42
Tajpej, 2017. június 28.
Számítógép-képernyõn futó bináris kódolás a gép billentyûzetére rakott tükrön a tajvani Tajpejben 2017. június 28-án. Az elõzõ napon hackerek kibertámadást indítottak a Petya néven ismert zsarolóvírussal, amely világszerte károkat okozott állami és magánvállalatok szerverében. (MTI/EPA/Richie B. Tongo)
Fotó: RITCHIE B. TONGO
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Három perc alatt több mint 21 millió forint tűnt el egy férfi számlájáról, miután beszélt az állítólagos befektetési bankárjával – közölte a rendőrség a Police.hu oldalon.

Egy 60 éves férfi július 15-én egy cég befektetési ügyintézőjével folytatott beszélgetést. Miután a férfi letette a telefont, a számlájáról alig három perc alatt három részletben több mint 21 millió forint tűnt el, illetve utaltak át anélkül, hogy a sértett tudott volna róla – olvasható a közleményben.

A hatóság csalás bűntett miatt indított eljárást, így azt is vizsgálják, milyen trükkel sikerült megtéveszteni a férfit, aki a befektetési pénzét akarta volna végre saját javára fordítani. A Borsod-Abaúj-Zemplén Vármegyei Rendőr-főkapitányság is folyamatos erőfeszítéseket tesz az online csalások elkövetőinek felkutatására a rendőrség Mátrix projektje segítségével.

A rendőrségi tapasztalatok azt mutatják, hogy a bűnözők tárháza kifogyhatatlan, de a cél ugyanaz, megtudni az áldozatok banki adatait, hozzáférni a számlájukhoz, csalárd módon megszerezni a pénzüket.

 

Tippek, hogy ne váljunk csalás áldozatává

  • A rendőrség azt tanácsolja, hogyha bankja nevében gyanús tranzakciókra hivatkozva telefonon keresik, minden esetben szakítsa meg a hívást, és ezután személyesen vagy a pénzintézet által megadott telefonszámon keresztül visszahívással győződjön meg annak valóságtartalmáról.
  • Ne adja meg bankkártya- vagy online banki adatait és ne küldjön másolatot okmányairól.
  • Ne töltsön le semmilyen programot a telefonos ügyintéző javaslatára.
  • Az online térben elkövetett bűncselekmények megelőzéséről a www.kiberpajzs.hu oldalon szerezhet további hasznos információkat.

Borítókép: Illusztráció (Fotó: MTI/EPA/Richie B. Tongo)

A téma legfrissebb hírei

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Címoldalról ajánljuk

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.