Újabb fordulóponthoz érkezett a Trippon Norbert nevével fémjelzett házfelújítási, illetve az ahhoz kapcsolódó korrupciós botrány, miután az újpesti önkormányzathoz tartozó cég több hét késlekedés után hajlandó volt válaszolni Budai Gyula megkeresésére. A fideszes képviselő még májusban nyújtott be közérdekű adatigénylést Újpest önkormányzatához, illetve az Újpesti Városgondnokság Kft.-hez. Úgy tudjuk, a fideszes politikust az a keretszerződés érdekelte, amit a Déri Tibor vezette önkormányzat tulajdonában álló, Trippon Norbert által felügyelt Újpesti Városgondnokság Kft. kötött a Szin-Ker Építő Kft.-vel.
Budai többek között arról érdeklődött, hogy az érintettek közül konkrétan ki volt jelen a szerződés aláírásakor, illetve hogy megtalálható-e ez a szerződés az önkormányzat honlapján, ha pedig nem, akkor az egykori elszámoltatási kormánybiztos szeretne belőle egy másolatot. Nos, információink szerint a válaszból kiderült, hogy valóban létezik ez a keretszerződés, amit az Újpesti Városgondnokság Kft. részéről Elter Márk ügyvezető írt alá.
Budai Gyula nem véletlenül kérdezett rá erre a nagy összegű, több mint hatvanmilliós szerződésre, hiszen a sajtóban megjelent eddigi információk szerint annak aláírása fontos szála lehet Trippon Norbert DK-s alpolgármester, leendő polgármester házfelújítási botrányának.
Megszólalt egy informátor
A történet előzményéhez tartozik, hogy egy milliárdokat forgató, számlagyáras bűnbandához tartozó céggel, a Motingatlan Kft.-vel és az alpolgármesterrel kapcsolatban az adóhatóságnál egy ismeretlen személy bejelentést tett hónapokkal ezelőtt.
A bejelentő szerint a Motingatlan nagy összegű, vélhetően fiktív számlákat állított ki Trippon feleségének. Az informátor megjegyezte, hogy ezek a számlák az alpolgármester családi házának felújításáról szóltak, csakhogy tudomása szerint a kivitelezést nem is a Motingatlan, hanem a Szin-Ker Építő Kft. végezte. A bejelentő fontos körülménynek nevezte, hogy az alpolgármester házának felújítása egybeesik a Szin-Ker nagy összegű keretszerződésével, amit az alpolgármester által felügyelt Újpesti Városgondnokság Kft.-vel kötött. Ez a cég az újpesti önkormányzat tulajdonában áll, így bevétele kizárólag az önkormányzattól származó közpénz.
Közpénzből történt a házfelújítás?
Erős a gyanú, hogy a szerződésért cserébe végezték a ház felújítását, méghozzá közpénzből – hangsúlyozta a NAV-nak a bejelentő, aki még egy nagyon fontos információt közölt az adóhatósággal: tudomása szerint Trippon a fiktív számlákat a Motingatlannak saját bankszámlájáról, átutalással egyenlítette ki.
Mindez pedig forrásaink szerint Trippon felelősségét is felvetheti a jelentős vagyoni hátrányt okozó, üzletszerűen és bűnszövetségben elkövetett költségvetési csalás bűntette miatt folyamatban lévő nyomozásban. Az ügynek egyébként már van több gyanúsítottja is.
A vesztegetést is vizsgálják, több önkormányzatot is érinthet a korrupció
Korábban megírtuk azt is, hogy az egyik gyanúsított nem más, mint a Motingatlan ügyvezetője, aki ráadásul terhelő vallomást tett Trippon Norbertékra. Budai Gyula éppen ezért vesztegetés miatt fordult a hatóságokhoz (ezt a szálat a NAV az adócsalásos ügyben vizsgálja) és feljelentésében idézte azt a lapunk által korábban közölt információt, hogy a fent említett Szin-Ker Építő Kft. ügyvezetője néhány éve elárulta a Motingatlan-vezérnek, hogy ők dolgoztak pár DK-s kerületben, és cserébe ezért különböző kifizetéseket kellett teljesíteniük politikusoknak. A férfi ezután jött elő azzal a kéréssel, hogy az újpesti alpolgármester, Trippon Norbert felújításához tudna-e számlákat kiállítani a Motingatlan nevében, ezzel legalizálva a házon végzett munkát. A Motingatlan ügyvezetője ebbe belement, majd ennek megfelelően a 2020 nyara és 2020. november közepe közötti időszakban a házfelújításról kiállított négy darab számlát, összesen csaknem bruttó 23 millió forint értékben Trippon felesége részére – áll a vallomásban, amiben az is szerepel, hogy az átutalt számlák ellenértékének felvételét követően azt a Motingatlan vezetője készpénzben átadta a Szin-Ker ügyvezetőjének. Úgy tudjuk, a gyanú szerint a Szin-Ker vezetői a Tripponék házfelújításából származó bevételeket eltitkolták, ezzel pedig a költségvetésnek közel ötmillió forint vagyoni hátrányt okoztak.
Trippon válaszok helyett inkább menekülőre fogta
Trippon Norbertet korábban a Magyar Nemzet stábjának sikerült megszólaltatnia, ám a politikus válaszok helyett inkább elszaladt, munkatársa pedig a biztonsági őröket riasztotta.