– Tősgyökeres újbudaiként felháborítónak tartom, hogy az önkormányzat semmit sem tesz a Madárhegyen található hatalmas, egybefüggő zöldterület beépítése ellen – mondta el Király Nóra, aki hozzátette, a terület kálváriája még 2005-ben indult, amikor a szocialista Molnár Gyula vezette újbudai önkormányzat átminősítette a területet, és kinyitotta Pandóra szelencéjét, amelynek eredményeként most több száz lakásos lakópark épülhet a védett állatok menedékének szolgáló területen.
A helyzet azért különösen nehéz, mert a terület már magánkézben van. Ennek ellenére a civilekkel közösen tovább keressük a lehetőséget, hogy hogyan lehetne az építkezést jogi úton megakadályozni
– tette hozzá a politikus, aki szerint az ideális helyzet az lenne, hogyha az önkormányzat természetvédelmi területté nyilvánítaná a teljes területet, és garantálná, hogy a jövőben is megmaradjon egy kedvelt kirándulóhelynek.
Én már réges-régen megállítottam volna Újbuda ilyen nagymértékű beépítését, ugyanis a kerület gyakorlatilag megtelt. A kerületben nincs elég parkolóhely, orvosi rendelő, óvoda, iskola. Ez a helyzet pedig az utóbbi években különösen igazzá vált a Madárhegyre
– emelte ki Király Nóra, majd hozzátette, napi kapcsolatban van a helyi lakosokkal, civilekkel és a természetvédelmi egyesületekkel, alapítványokkal, akik támogatják a terület beépítése elleni küzdelmet.
Amint arról korábban is beszámoltunk, a főváros XI. kerületében, a Madárhegyen egy belterületi ingatlanon található erdő beépítése ellen kezdtek el tiltakozni a helyi lakosok, azonban a magát környezetvédőnek és a civilek támogatójának beállító főváros lépten-nyomon igyekszik lesöpörni a helyiek követeléseit az asztalról.