A forradalmárokat megalázza, Lenint élteti, 2006-ot provokációnak nevezi – Magyar Péter így mutat példát 1956-ból

Megalázta a forradalmárokat, a 2006-os rendőrterror kapcsán a Fidesz és a fociultrák provokációjáról beszélt, az oktatás kapcsán rendre idéz Lenintől, a Kádár-korszak köztévéjéről pedig úgy véli, akkor jobb volt, mint most, mert a diktatúrában a televízió tanította a népet. Megdöbbentő állításokat gyűjtöttünk össze az 1956-os forradalom megemlékezéseire készülő Magyar Péterről.

2024. 10. 22. 16:06
Forrás: Facebook
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Október 23-i megemlékezésre hívta szimpatizánsait Magyar Péter, az esemény a Bem József térről indul, ahonnan az összegyűltek a Széna térre vonulnak majd. A Tisza Párt holnapi rendezvénye helyszínének kiválasztásakor Magyar Péterék nagyon körültekintőek voltak: információink szerint – okulva a köztelevíziónál tartott tüntetés kudarcából – a fő szempont az volt, hogy a kevés ember is soknak tűnjön.

 

Megalázni a forradalmárokat

Ennél is érdekesebb azonban, amit Magyar Péter gondol 1956-ról és a kommunista rendszerről általában. A Tisza Párt elnöke ez ügyben is botrányt tudott kavarni, hiszen a közelmúltban páros lábbal szállt bele tíz, az 1945 utáni politikai elítélteket, üldözötteket és leszármazottaikat tömörítő szervezetbe.

Az eset előzménye az volt: Magyar Péter meghirdette, hogy – Orbán Balázs a forradalmat és az ukrajnai háborút párhuzamba vonó nyilatkozata miatt – pártja felveszi a saját jelképei közé 1956 szimbólumát, a lyukas zászlót. Tíz ’56-os szervezet tiltakozott, mert szerintük ezzel Magyarék pártpolitikai célokra használják fel a nemzet különleges jelképét. Magyar ezt nem hagyta szó nélkül. Egy videós nyilatkozatában előbb a kormány, a kormánymédia által előrántott, magukat ’56-os szervezeteknek mondó szervezeteknek minősítette a kritizálókat, majd így folytatta: – Minden tisztelettel a forradalmárok felé, hogy ha tényleg azok voltak. Egy nyilatkozatban tehát kétszer próbálta megalázni az érintetteket, kétségbe vonva a forradalmárok tetteit, érzületét. 

 

A Fidesz provokációja volt a 2006-os rendőrterror?

Egy másik megszólalásában a forradalom 50. évfordulóján történtekről fejtett ki sajátos nézeteket. Rendőrattak, kilőtt szemek, könnygázfelhő, szétvert ellenzéki megemlékezés, lovasroham, sorozatos és brutális rendőri túlkapások jellemezték 2006 októberét Gyurcsány Ferenc kormányzása idején. Ám Magyar Péter a történteket igencsak más színben tüntette fel, amikor legutóbb, októberben a közmédia székháza elé hívta támogatóit. A végül erős érdektelenség mellett megtartott eseményre utalva a Tisza Párt vezetője azt mondta: – Ne üljetek fel semmilyen provokációnak. Mi békések leszünk, nem fogjuk azt eljátszani, amint 2006 környékén a Fidesz és a focihuligánok közösen eljátszottak.

11:42-től az ominózus idézet:

Megnyilatkozása különösen annak fényében érdekes, hogy korábbi nyilvános szerepléseiben előszeretettel hangoztatta: közreműködött a rendőri túlkapások áldozatainak jogi védelmében.

 

Lenin, a nagy ember

Magyar sajátos nosztalgiával viszonyul a kommunizmushoz, legalábbis erre enged következtetni, hogy amikor az oktatás ügyéről beszél, rendre Leninnek tulajdonított idézetet emleget. Leninről egy alkalommal egyenesen azt mondta: nagy ember. – Tanulni, tanulni, tanulni – ahogy egy nagy ember mondta, anno száz évvel ezelőtt a Szovjetunióban. Ebben igaza volt – fogalmazott Magyar május elején Pápán. 

56:15-től nézhetik meg:

 Az azt megelőző napokban nem egy felszólalásában és Puzsér Róberttel beszélgetve még oroszul is elmondta az idézetet. A szocialista szellem máskor is kibújt a Tisza Párt vezetőjéből, egy alkalommal arról beszélt, hogy a Kádár-rendszerben az állami televízió tanított, vagyis értéket képviselt. Magyar – Marcaliban, májusban – így fogalmazott: – Ahelyett, hogy értelmes dolgokról beszélnénk a köztelevízióban. Régen volt egy Öveges professzor, volt egy Bálint gazda, volt egy Jogi esetek, és sorolhatnám még reggelig. És tanították a népet, pedig egy diktatúra volt, kérem szépen!

31:34-től tekinthetik meg az idézett részt:

 

Borítókép: Magyar Péter (Forrás: Facebook)

A téma legfrissebb hírei

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Címoldalról ajánljuk

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.