– Hiszek abban, hogy a 2019–2024 közötti, Debrecenben lezajlott folyamatok jól fejlődnek, lehetővé téve azt, hogy 2024 és 2029 között egy nagyon átgondolt stratégia mentén folytatódik, növekedés jellemezze a várost – mondta Papp László (Fidesz–KDNP), Debrecen polgármestere az új önkormányzati ciklus vezetőit bemutató szerdai sajtótájékoztatón.
Papp László kiemelte a jövővel kapcsolatban, hogy azt a biztonságnak, a fejlődésnek és a jólétnek kell meghatározni. A város első embere a következő öt esztendőre a legfőbb céljának azt nevezte meg, hogy az elmúlt évtized gazdasági eredményei a mindennapok érzékelhető részévé tegyék.
„A debreceniek érezzék, hogy a világ legjobb helyén élnek, nem vágynak máshová, mert itt vannak azok a lehetőségek, amelyek könnyebbé teszik, jobbá teszik az életüket”
– részletezte. Kifejtette: a város egyik legfontosabb karaktere, hogy erős gazdasága legyen, ennek az alapjait az elmúlt tíz évben letették, és ennek a támogatása lesz az egyik fontos feladat a következő öt évben. – Újabb nagy volumenű beruházásokat nem kell végrehajtani – tette hozzá.
Debrecen olyan gazdasági, ipari erősödésen ment keresztül, amely a város méreteit, infrastrukturális hátterét, adottságait tekintve hosszú-hosszú évekre elegendő biztonságot nyújt a jóléthez – tette hozzá. Kiemelt célként nevezte meg a következő öt évre a kis- és középvállalkozások támogatását, valamint a városépítést és a társadalmi kapcsolatok megerősítését.
– Ugyanazzal a városvezetői összetétellel, kollégákkal szeretném megkezdeni a következő öt esztendő városért végzett munkáját, mint akikkel az előző öt esztendőben dolgoztam együtt
– fogalmazott. Ennek értelmében a város
- gazdasági ügyeiben Barcsa Lajos (Fidesz–KDNP),
- a gondoskodáspolitikában Széles Diána (Fidesz–KDNP),
- a környezetvédelemben Balázs Ákos (Fidesz–KDNP),
- a kulturális területen pedig Puskás István (Fidesz–KDNP) munkájára számít.
A város Fidesz–KDNP frakciójának vezetésével a következő öt évre is Papp Viktort bízná meg Papp László. A vezetőkről a csütörtöki alakuló közgyűlésen döntenek, amit hosszú idő után újra a Régi Városházán tartanak, az épületet mintegy két év felújítási időszak után lehet újra birtokba venni.
– A polgármesteri hivatal energetikai korszerűsítése 2,7 milliárd forintos európai uniós forrásból, míg az udvar és a reprezentatív terek 1,8 milliárd forintos saját forrásból újultak meg, ilyen nagy volumenű felújításon még nem esett át az épület – ismertette Papp László a vezetőket bemutató sajtótájékoztató előtt.