Az előzetes letartóztatásban lévő Kiss László óbudai polgármester a saját ügyéről és közügyekről kézírásos magánleveleiben küldött iránymutatása alapján, a nyilvánosságnak szánt szövegeivel frissítik a közösségi oldalát az adminisztrátorai – olvasható a korrupcióval vádolt kerületvezető közösségi oldalán. Kiss László úgy fogalmazott: az ügyészség megakadályozta, hogy személyesen megjelenhessen a III. kerületi képviselő-testület alakuló ülésén.
Mint ismert, a megalapozott gyanú szerint Kiss László még a 2019-es polgármesterré választása után megállapodott egy ismerősével, hogy az érdekeltségébe tartozó cégek rendszeresen megbízásokat kapnak majd az önkormányzattól, amiért cserébe neki és további – az önkormányzatnál dolgozó – hivatalos és nem hivatalos személyeknek pénzt kell visszafizetni.
Hogy a vesztegetési pénz eredetét és felhasználási céljait leplezzék, az önkormányzat fiktív, túlárazott szerződéseket kötött több, erre a célra létrehozott céggel.
A munkát nem a szerződő cégek, hanem más társaságok teljesítették, a szerződésben vállalt árnál olcsóbban.
Ahogy arról lapunk is beszámolt, Kiss László politikai fogolynak tartja magát, amiről Szalay Zoltán, a Magyar Politikai Foglyok Szövetségének (Pofosz) budapesti elnöke kijelentette:
az óbudai polgármester nem lehet politikai fogoly, hiszen Magyarország demokratikus berendezkedésű ország.
A Pofosz budapesti elnöke hangsúlyozta: bár még nincs bírósági ítélet, de Kiss László esetében semmiképpen sem lehet arról beszélni, hogy az őrizetbe vett kerületvezető politikai fogoly lenne. – Nem véletlen a vád, és ma a rendőrségen, az ügyészségen és a bíróságokon már nem olyan emberek ülnek, mint 1960-ban és előtte. Teljes szívvel-lélekkel elítélem, amit Kiss László tesz, mert ez a magyar nemzet becsapása! Nem tehet meg mindent egy politikus csak azért, mert ő a polgármester vagy az alpolgármester – mondta Szalay Zoltán.
A III. kerület vezetője mindezek ellenére sem tágít attól, hogy politikai elítéltként sajnáltassa magát. Legutóbbi üzenetében kifejezte: szolidaritást vállal Fekete-Győr Andrással és Szarvas Koppány Bendegúzzal, akiket szerinte szintén politikai koncepciós perben hurcoltak meg.