– A külföldről támogatott Transparency International panaszt tett a szuverenitásvédelmi törvény ellen, de szembejött a valóság – írta közösségi oldalán Kocsis Máté. A Fidesz Frakcióvezetője kiemelte:
Az Alkotmánybíróság minden pontban elutasította a beadványukat.
Az ország szuverenitása nem vita tárgya – jelezte a frakcióvezető.
A Magyar Nemzet korábban már beszámolt róla, hogy a Soros-szervezeteknek szinte élet-halál kérdés, hogy támadják a szuverenitásvédelmi törvényt. Éppen ezért a Transparency International Magyarország az alkotmánybíróságnál kezdeményezett vizsgálatot. Sajtóinformációk szerint az alkotmánybíróság múlt hét pénteken rendkívüli teljes ülésen folytatta a szuverenitásvédelmi törvény alkotmányossági vizsgálatát.
A Transparency International Magyarország mellé támogató szakvéleménnyel csatlakozott az Amnesty Magyarország és a Magyar Helsinki Bizottság, illetve 29 másik civil szervezet. Állításuk szerint a szuverenitásvédelmi törvény rendelkezései sértik az alaptörvényt, a véleménynyilvánítás szabadságát, a tisztességes hatósági, illetve bírósági eljáráshoz és jogorvoslathoz való jogokat, ellentétesek a jogállamiság elvével és nemzetközi szerződésbe is ütköznek.
A Soros Györgyhöz köthető szervezetek támadása azonban alaptalannak bizonyult.
Az Alkotmánybíróság elutasította a szuverenitásvédelmi törvény támadó indítványt, így bebizonyosodott, hogy ez a törvény nem alaptörvény ellenes és nem kell bizonyos részeit megsemmisíteni. Az Alkotmánybíróság úgy vélte, hogy a Szuverenitásvédelmi Hivatal olyan független, autonóm államigazgatási szerv, amely sem a szuverenitásvédelmi törvény, sem az általános közigazgatási rendtartásról szóló 2016-os törvény fogalomrendszerében nem minősül hatóságnak, és nem folytat közigazgatási jogi értelemben vett hatósági ellenőrzést sem.