Megkezdődött a mélyszegénységgel, a közbiztonság hiányával és a súlyos drogproblémákról szóló hírekkel összeforrt Hős utcai telep felszámolása. Eredetileg százötven család és százötven tulajdonos lakott a Hős utca 15/A–B két háztömbjében. Az önkormányzati lakások bérlőit elhelyezték máshova, a tulajdonosok nagy részével pedig megállapodtak, így ők is elhagyták az ingatlanjaikat.
A fővárosi Hős utca 15. szám alatti ingatlanok bontása egy évek óta húzódó, sok vitát kiváltó korszak végét jelenti. Az egykor hírhedtté vált telepen az életkörülmények tarthatatlanná váltak. A Hős utcai házak az utóbbi évtizedekben Budapest egyik legsúlyosabb szociális válságtünetévé váltak. Az épületekben élők nagy része mélyszegénységben tengődött, a közbiztonság szinte teljesen megszűnt, és a terület a kábítószer-használat melegágyává vált. Az önkormányzat és a hatóságok többször is próbálták kezelni a helyzetet, ám a lakhatási válság, a szegregáció és a társadalmi leszakadás problémái rendre újratermelődtek.
Az elmúlt években az ingatlanok egy részét a X. kerületi önkormányzat felvásárolta, hogy megnyissa az utat a terület rendezése előtt. A bent maradó lakók elhelyezéséről hosszú tárgyalások folytak: volt, akiket más szociális lakásokba költöztettek, míg mások pénzbeli kártérítést kaptak.
Az önkormányzat és a kormány közös projektként tűzte ki a bontást és az ezt követő rehabilitációt. A kőbányai önkormányzat 2023-ban a korábbi 2,1 milliárd mellé újabb egymilliárd forintot kapott az államtól azért, hogy megvásárolja Hős utcai telep 166 lakását, ezzel együtt felszámolja a két érintett háztömböt, hogy a helyén a Terrorelhárítási Központ megépíthesse a műveleti központját. A kormány tavaly tavasszal gyorsította fel a Hős utca rendezését, a kőbányai önkormányzat ekkor részben eladta, részben ingyen átadta az államnak a szegregátum 317 ingatlanából korábban az önkormányzat tulajdonába került 254 lakást.
A bontási munkálatok a napokban kezdődtek meg, és várhatóan több hónapig tartanak majd.