– Össze kell hozni azokat az embereket, akiknek az életútja és a munkássága példaértékű, ez történik a mai eseményen is – jelentette ki Hölvényi György, a KDNP európai parlamenti képviselője, a Patrióták Európáért képviselőcsoport tagja A mi Európánk – A következő generáció – Keresztény identitás a digitális korban című konferencián. Az uniós képviselő rövid köszöntőjében kiemelte: a most kezdődő rendezvénysorozattal a következő generációkra fókuszálnak, akikkel valódi párbeszédet kell folytatni. Szerinte izgalmas a téma, mert a keresztény identitás és a digitalizáció együtt jó üzenetet hordoz.
Keresztény üzenetek a közösségi médiában
Juan Narbona Cárceles, a Szent Kereszt Pápai Egyetem Intézményi Társadalmi Kommunikáció Karának professzora arról beszélt, hogy sok keresztény ember bénultan tekint a technológia gyorsvonat sebességével haladó fejlődésére. Mind a keresztény hit, mind az internet adta lehetőségek egyfajta erkölcsi iránymutatásként az emberiség fennmaradását is szolgálhatják, pedig sokszor szembeállítják egymással a közösségeket. Veszélybe került a társadalmi párbeszéd, nehéz elhinni azt a tartalmat, amit első olvasásra könnyen felfogunk, de a fogyasztói társadalom is azt sugallja, hogy a profit megelőzi az emberek egymás közti megértését. Problémának nevezte azt, hogy az internet feszültséget szíthat a társadalmi csoportok között, így polarizálva a társadalmat.
A professzor úgy vélte, hogy a fake news és az információs túlterhelés a társadalmi kohézió akadálya.
Az összeesküvés-elméletek manipulált módon jelentkeznek, mert ma a felületes ismeretek és a gyors válaszok a mesterséges intelligencia platformjain oda vezetnek, hogy hiszékenyek leszünk és valaminek a népszerűsége alapján hiszünk el állításokat, pedig a valóság a hit és a józan ész alapján ismerhető meg.
A sebezhetőségünk mutatkozik meg abban, hogy két évvel ezelőtt még az emberek 45 százaléka a személyes beszélgetés híve volt, ma viszont már 64 százalékuk kommunikál inkább telefonon, mint személyesen. A szociális podcastok és a digitális csatornák segítségével a keresztény üzenet is továbbítható, így a média lehetővé teszi, hogy spirituális keresztény közösségek jöjjenek létre – mondta Juan Narbona Cárceles.