– A Tisza Párt a hatóságokhoz fordult egy korábbi önkéntesünk ügyében, aki a gyanú szerint szabálytalanul járt el és a pártnak szánt támogatásból hárommillió forinttal nem tudott elszámolni – írta a Facebook-oldalán Magyar Péter még december közepén.
Az ilyen és ehhez hasonló esetek nem lehetnek ritkák a Tisza Párt környékén, ugyanis Magyar Péter egyik legfontosabb tanácsadója, Láng Balázs nemrég arról számolt be a politikai formáció Facebook-csoportjában, hogy
borzalmas arcoknak is otthona lett a Tisza. Főleg a Tisza-szigetek, ahová kontroll nélkül özönlenek a haszonlesők, a tolvajok.
Hozzátette: ő maga is tett feljelentést, ám az eltűnt pénzek sosem kerültek elő. De vajon hogyan tesznek szert milliókra az ügyeskedők? Ahhoz, hogy bemutassuk a pénz útját, röviden érdemes bemutatni, hogyan épül fel a Tisza Párt.
Pártstruktúra
Mielőtt Magyar Péter pártot alapított volna, egy civil szervezetbe is beszállt, ami Legyél a Változás Egyesület néven jött létre. Érdekesség, hogy ezt a Tisza későbbi alelnöke, Tarr Zoltán jegyeztette be 2023 nyarán, vagyis jóval azelőtt, hogy megjelent a politikai színen Magyar. 2024 tavaszán ez az egyesület lett a jogi személy a Talpra Magyarok Közössége mögött, vagyis létrejött egy kvázi pártalapítvány – ekkor még párt nélkül.
A Tisza Pártot 2024 áprilisában vette át Magyar Péter és köre annak alapítóitól. Az akkor még újdonsült politikus előbb alelnökként, júliustól pedig elnökként vezette a formációt. Nem sokkal később megalakultak az első úgynevezett Tisza-szigetek is, amelyek helyi aktivisták által létrehozott csoportok.
A jól ismert mikroadományok
A Talpra Magyarok Közössége jellemzően karitatív akciókon keresztül próbálja népszerűsíteni a pártot, a szervezet a Legyél a Változás Egyesület számláján gyűjti a pénzt. A Tisza-szigetek aktivistái jellemzően a maguk pénzéből és szabadidejéből gazdálkodnak, ami számtalan visszaélésre ad lehetőséget – mint arról Láng Balázs is beszámolt.