Több egykori rendőrtiszt ellen is jogerős ítélet született decemberben az elhíresült Vizoviczki-ügyben, nekik azonnal meg is kellett kezdeniük a büntetésük letöltését fegyházban.
Volt azonban közöttük egy, aki a szökést választotta, de a számításai ellenére gyorsan elfogták a hatóság emberei.
A menekülése sem időben, sem térben nem tartott sokáig, még Pest vármegyében elfogták az illetékes hatóságok.
A Vizoviczki László ügyében meggyanúsított, volt magas rangú rendőrtiszteket is érintő másodfokú bírósági eljárás december 12-én ért véget, összesen 14 vádlottal szemben hozott jogerős ítéletet a Fővárosi Ítélőtábla Katonai Tanácsa – közölték a Nemzeti Védelmi Szolgálat (NVSZ) honlapján.
A bíróság határozata alapján a fegyházbüntetésre ítélt személyeknek a szabadságvesztést azonnal meg kell kezdeniük. Az ítélethirdetésen személyesen megjelent dr. G. Imre, aki a bíróság épületéből már nem térhetett haza, a kényszerintézkedést azonnal foganatosították vele szemben. A további hét elítélt közül K. Attilát, H. Lajost és dr. K. Tamást a Készenléti Rendőrség és az NVSZ volt munkatársait a lakóhelyükön, illetve annak közelében fogták el, a többi elítélttel szemben a lakóhelyükön illetékes rendőrkapitányságok hajtották végre a kényszerintézkedést.
Az NVSZ szerint a Vizoviczki László belső köréhez tartozó H. Imre nem kívánt büntetés-végrehajtási intézetbe menni, ezért ő és a közvetlen ismerősei a mobiltelefonjaikat hátrahagyva elmenekültek, azonban nem sokáig jutottak.
A bíróság elfogatóparancsot adott ki H. Imre ellen, akit a Terrorelhárítási Központ (TEK) és az NVSZ munkatársai az ítélethirdetéstől számított 36 órán belül el is fogtak Monoron, egy szálloda udvarán. Az elfogásról egy videót is közzétett a Nemzeti Védelmi Szolgálat, ezen az is látható, hogy a szökéssel próbálkozó elítéltet elviszik a börtönbe.
A Központi Nyomozó Főügyészség még 2014. augusztus 21-én jelentette be, hogy vádat emelt a rendőrségi vesztegetési botrányban ismertté vált, a Hajógyári-szigeten és a belvárosban szórakozóhelyeket működtető Vizoviczki László ügyeiben, amelyekben 33 vezető beosztású hivatalos személy is érintett volt.