Közeleg a határidő a kibővült Klebelsberg képzési ösztöndíjprogramra

A jelentkezési határidőt meghosszabbították.

2025. 01. 14. 16:00
Székesfehérvár, 2023. március 29.
Tankönyvek az Oktatási Hivatal A köznevelés tartalmi szabályozóinak megfelelõ tankönyvek, taneszközök fejlesztése és digitális tartalomfejlesztés elnevezésû kiemelt európai uniós projektjének székesfehérvári zárókonferenciáján 2023. március 29-én.
MTI/Vasvári Tamás
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Még közel két hétig, január 26-ig lehet jelentkezni a pedagógushallgatóknak a kibővült Klebelsberg képzési ösztöndíjprogramra (KKÖP) – tájékoztatta lapunkat a Klebelsberg Központ.

A Klebelsberg képzési ösztöndíjprogramban a 2024/2025. tanévtől a pályázók köre bővül és az ösztöndíjösszegek jelentős mértékben emelkednek. Az idei évtől mind az osztatlan, mind a rövid ciklusú, osztott tanárképzésben vagy tanítóképzésben részt vevő diákok pályázhatnak a megemelt ösztöndíjra.

A kormány azzal a céllal alapította az ösztöndíjat 2013-ban, hogy biztosítsa a megfelelően képzett, szakmailag elhivatott, gyakorlati tapasztalattal rendelkező pedagógus-utánpótlást. Az ösztöndíjprogram a pedagógushallgatók tanulmányait ösztöndíjjal támogatja, és a diploma megszerzése után a képzettségüknek megfelelő állást biztosít számukra.

A KKÖP-ben azok a hallgatók vehetnek részt, akik a pályázat benyújtásának időpontjában osztatlan tanárképzésben, osztott tanárképzés egyes szakjain, gyógypedagógia vagy tanító alapképzési szakos képzésben vesznek részt, és vállalják, hogy oklevelük megszerzését követően a végzettségüknek és szakképzettségüknek megfelelő pedagógus-jogviszonyt létesítenek és tartanak fenn.

A 2024/2025. tanévtől a pályázók köre bővül az osztott tanárképzésben részt vevőkre, továbbá az ösztöndíjösszegek jelentős mértékben emelkednek. Tekintettel az érdeklődésekre, a jelentkezési határidőt meghosszabbították.

Az első alkalommal a pályázati felhívásban rögzített értékelési pontrendszer szerint, a későbbiekben a tanulmányi eredmény alapján differenciáltan állapítják meg az összeget: osztatlan/osztott tanárképzés és tanító alapképzés esetén: egy félévre 500 ezer, illetve 750 ezer személyenként.

A pályázatokat a Kréta felületén lehet benyújtani. A pályázat elektronikus formában, de postai úton vagy ügyfélkapun keresztül is benyújtható.

Borítókép: Illusztráció (Fotó: MTI/Vasvári Tamás)

A téma legfrissebb hírei

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Címoldalról ajánljuk

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.