„Micsoda vicc! A Transparency International ismét bebizonyította, hogy képmutató a Korrupcióérzékelési Indexe” – mutatott rá közösségi oldalán Kovács Zoltán. A nemzetközi kommunikációért és kapcsolatokért felelős államtitkár szerint ez a mutató nem más, mint egy politikai fegyver azok lejáratására, akik szembeszállnak a liberális világrenddel.
Ahogy a Magyar Nemzet már beszámolt róla, Kovács Zoltán arra hívta fel a figyelmet, hogy a Nézőpont Intézet kimutatta: a TI Korrupcióérzékelési Indexe egy politikailag motivált eszköz, amely elfogult, ellenőrizetlen véleményeken alapul, és semmilyen valós korrupciós adatot nem tükröz.
A mutató szerinti „legkevésbé korrupt országok” azok, akik a Transparency International legnagyobb finanszírozói, vagyis az olyan liberális vezetésű államok, amelyek kiemelkedő helyezést kapnak annak ellenére, hogy valódi korrupciós botrányok övezik őket – jelezte az államtitkár. Rámutatott:
ez a rendszer egy „fizess, és védelmet kapsz” mechanizmus, ahol a kedvező értékelések inkább hasonlítanak a maffiában szokásos védelmi pénzre, mintsem objektív rangsorolásra.
Magyarország évek óta figyelmezteti a közvéleményt: külföldi érdekcsoportok egyes médiumokat és civil szervezeteket politikai eszközként használnak a társadalom befolyásolására. A nemrégiben napvilágra került adatok ezt minden eddiginél egyértelműbben bizonyítják – hívta fel a figyelmet Kovács Zoltán a közösségi oldalán.
A Magyar Nemzet már beszámolt róla, hogy az Egyesült Államok Nemzetközi Fejlesztési Ügynöksége (USAID) csendben támogatott 6200 újságírót és 707 médiumot világszerte köztük Magyarországon is.
Céljuk egy meghatározott ideológiai irányvonal erősítése, amely összhangban áll a baloldali-liberális érdekekkel, elősegíti a tömeges migrációt, és szembeszáll azokkal a kormányokkal, amelyek a globalista törekvések ellenében politizálnak
– hangsúlyozta a nemzetközi kommunikációért és kapcsolatokért felelős államtitkár.
Bár a USAID-et eredetileg humanitárius és fejlesztési segítségnyújtásra hozták létre, azonban mára az egyik legbefolyásosabb médiatámogató szervezetté vált. A hivatalos nyilvántartások szerint Joe Biden elnöksége alatt az ügynökség számos, médiával foglalkozó NGO-t finanszírozott. Ezek közül sok valójában lobbiszervezetként működik, nem pedig független sajtóorgánumként. Ukrajnában például tízből kilenc médiumot a Biden-adminisztráció támogatott – ismertette Kovács Zoltán. Majd hangsúlyozta:
Magyarország sem maradt ki ebből a folyamatból.
Samantha Power, a USAID igazgatója 2023-ban Budapestre látogatott, és a Szabó Ervin Könyvtárban találkozott a magyar sajtóra fókuszáló NGO-k képviselőivel. Bár a hivatalos közlés szerint a téma a „szabad sajtó” volt, valójában egy stratégiai megbeszélés zajlott arról, hogyan növelhető az ellenzéki médiumok befolyása és elérése amerikai pénzügyi támogatás révén – emlékeztetett az államtitkár.