Lehullt a lepel: Magyar Péter bort iszik és vizet prédikál + videó

Melyik magyar Péter igazi arca – tette fel a kérdést a Tényellenőr csapat elemzője a legfrissebb videójukban, amelyben arról van szó, hogy a Tisza Párt elnöke gyaníthatóan bennfentes kereskedéssel tett szert 2023-ban több millió forint haszonra a tőzsdén. A politikus az akkor még Mészáros Lőrinc tulajdonában lévő MBH Bank felügyelőbizottságának tagja volt és így szerezhetett belsős információt a szintén az üzletember Opus nevű cégének tőzsdei akciójáról. De lássuk a részleteket!

2025. 02. 15. 11:22
Forrás: ATV / YouTube
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Magyar Péter egy éve lépett a politika színpadára, és az volt a fő ígérete, hogy leszámol a korrupcióval, megtisztítja a közéletet. A napokban azonban az eddigieknél is súlyosabb ügy derült ki a Tisza Párt elnökéről: egy bűncselekménygyanús tőzsdei manőver, amelynek eredményeként Mészáros Lőrinc cégének részvényeivel többmilliós haszonra tehetett szert – hangzott el a Tényellenőr csapat videójában, amely a Kontextus YouTube-csatornáján látható. Az összeállítás készítője, Szalai Szilárd elemző feltette a kérdést: „Melyik Magyar Péter valódi arca? Bort iszik és vizet prédikál?”

Ezt követően felidézte, hogy egy kiszivárgott hangfelvételen a Tisza Párt elnökének volt barátnője, Vogel Evelin arról beszél, Magyar Péternek kilencvenmillió forintnyi részvénye van, és részben olyan információk birtokában keresett pénzt a tőzsdén, amelyekről nem kellett volna tudnia. Ez alapján az Index arról írt, hogy az ügyben bennfentes kereskedelem gyanújával a Nemzeti Nyomozó Iroda is vizsgálódik.

Ezt követően Szalai Szilárd arról beszélt, hogy a bennfentes kereskedelem olyan súlyos bűncselekmény, amit három, minősített esetben akár öt év szabadságvesztéssel sújt a törvény.

A Tényellenőr csapat felidézte, hogy Magyar Péter 2023. július 21-én, pénteken délután háromkor az összes egyéb részvényét eladta, és több tíz millió forint értékben vásárolt Opus-részvényeket.

Márpedig az Opus valóban azon a napon, tőzsdezárás után tette közzé a részvény-visszavásárlási programjával kapcsolatos részleteket, mégpedig délután 17 óra 29 perckor. A bökkenő a történetben az, hogy Magyar ekkor a Mészáros Lőrinc tulajdonában álló MBH Bank felügyelőbizottságának tagja volt. Márpedig a bank brókercége bonyolította le az Opus-részvény visszavásárlási programját, amelynek nyomán megugrott a cég részvényeinek árfolyama. 

Vagyis erős a gyanú, hogy az MBH felügyelőbizottsági tagjaként Magyarhoz eljuthatott ez az információ.

Az ügy fontos részlete továbbá az is, hogy a Magyar Nemzeti Bank januárban arról számolt be, 21 millió forint piacfelügyeleti bírságot szabott ki egy magánszeméllyel szemben, és feljelentést tett a bennfentes kereskedelmet, illetve a bennfentes információk jogosulatlan közzétételét tiltó jogszabályok megsértése miatt. Akkori közleményük szerint a magánszemély bennfentes információt szerzett és adott tovább az Opus Nyrt. részvény-visszavásárlási bejelentése előtt, és ennek felhasználásával adott tőzsdei megbízásokat.

 

A téma legfrissebb hírei

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Címoldalról ajánljuk

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.