„Megdupláztuk! Nem ígéret, tény: négy év alatt 93 százalékkal nőtt a tanárok és óvónők bére” – írta közösségi oldalán Rétvári Bence. A Belügyminisztérium parlamenti államtitkára néhány napja arról is szólt, hogy növekedtek az osztályfőnöki, az igazgatói, a munkaközösség-vezetői, az igazgatóhelyettesi, a tagintézmény-igazgatói, az intézményegység-vezetői, valamint a többlettanítási órák után járó díjak, továbbá a nemzetiségi, a gyógypedagógiai és a diabétesz pótlékok is.
Az egyes fenntartók januártól a teljes korábbi bértömeg 21,2 százalékával növelt összegét kapták meg, így a pótlékokat is összességében ugyanolyan mértékben emelhették, mint az alapilletményt.
Az államtitkár emlékeztetett, a béremelés célja, hogy a gyerekek nevelése és oktatása minél magasabb színvonalú legyen, minél életrevalóbban végezzék el az iskolát, de fontos, hogy a gyerekekkel többet foglalkozó tanárok többet keressenek. Az illetményemelés után a tankerületi iskolákban a tanárok bére átlagosan 844 ezer forint, a legjobban kereső igazgató bére pedig eléri az 1,7 millió forintot.
A kormány béremelésre idén 339 milliárd forintot különített el.
Rétvári Bence arról is beszámolt, hogy négyről hét százalékra emelkedik a pótléka azoknak a tanároknak, akiknek a foglalkozása hiányszakmának minősül, tehát például matematikát, fizikát, kémiát, biológiát, földrajzot, természettudományt, integrált természettudományt vagy digitális kultúrát tanítanak, egyúttal arra is felhívta a figyelmet, hogy azok a pedagógusuk, akik hátrányos helyzetű térségben, osztályban tanítanak, húszszázalékos külön többletjuttatásban részesültek, a kormány ezzel is a gyerekekért tett többleterőfeszítéseiket ismeri el.
Rétvári Bence egyben hangsúlyozta, a kormány kiemelt célja a tanári hivatás anyagi és erkölcsi megbecsülése, ezért döntött a valaha volt legnagyobb mértékű tanári béremelés megvalósításáról.