Fenyő ügy: újabb bizonyítékot mutatott be Gyárfás Tamás

Tájékozódom. Tasnádi Pétert ismerem azok közül, akik voltak börtönben, másokat nem – válaszolta Gyárfás Tamás a HírTV Riasztás című műsorában szerda este arra a kérdésre, hogy hogyan készül a börtönbüntetésre. Tavaly másodfokon hétéves börtönbüntetésre ítélték Gyárfást a Fenyő-ügyben, ő azonban továbbra is ártatlannak vallja magát. Állítása szerint új bizonyítékok kerültek elő, amelyek igazolhatnak egy korábbi, közjegyző által hitelesített nyilatkozatot.

2025. 04. 23. 23:51
Gyárfás Tamás, fenyő-ügy, gyilkosság, börtön
Fotó: Kurucz Árpád
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Azért döntöttem úgy, hogy nyilatkozok nektek, mert egy új bizonyíték került elő, ezt eddig még senkivel nem ismertettem – mondta Gyárfás Tamás a HírTV Riasztás című műsorában szerda este.

Gyárfás Tamás, Fenyő-ügy, gyilkosság, Hírtv, riasztás, új bizonyíték
Fenyő-ügy ítélet: Gyárfás tavaly hétéves börtönbüntetést kapott, már készül rá, de továbbra is ártatlannak vallja magát. Fotó: Képernyőfotó

Mint ismert, az ügyészség szerint Gyárfás Tamás és Fenyő János között az 1990-es évek közepétől üzleti vita, hatalmi harc és erős személyes ellentét alakult ki. 

A vádiratban az áll, Gyárfás 1997-ben elhatározta, hogy megöleti Fenyőt. 

Emiatt 1997 szeptemberében megbízta Tasnádi Pétert, hogy ölesse meg vetélytársát. Tasnádi a megbízást 12 millió forintért vállalta, azonban miután átvett 6 millió forint előleget, nem teljesítette a feladatot. Emiatt Gyárfás megbízta Portik Tamást, akit 1994 óta ismert, hogy ölesse meg Fenyőt. Portik Jozef Rohácnak adta ki a feladatot, aki végre is hajtotta a gyilkosságot. A vádakkal kapcsolatban mind a két vádlott ártatlannak vallotta magát. Tasnádi vallomásával és a hangfelvételekre hagyatkozva az ügyészség 2019-ben vádat emelt Gyárfás Tamás ellen emberölésre való felbujtás miatt. 

Mint arról a Magyar Nemzet beszámolt, a Fenyő-gyilkosságban kihirdetett másodfokú ítélet szerint Gyárfás Tamás volt az emberölés felbujtója, csakúgy, mint Portik Tamás. Gyárfás és Portik esetében a bíróság helyben hagyta a tavaly februárban kihirdetett elsőfokú ítéletet, így előbbi hétéves börtön-, utóbbi életfogytig tartó fegyházbüntetést kapott.

 

Gyárfásra terelték a gyanút 30 millióért?

Gyárfás Tamás most elmondta: múlt csütörtökön, április 17-én Portik Tamás ügyvédje jelezte neki, hogy védence tett a börtönben egy nyilatkozatot. Ez állítása szerint összhangban állt azzal a közjegyzői nyilatkozattal, amit az ő ügyvédje a másodfokú bíróságnak benyújtott korábban.

Fotó: Hatlaczki Balázs

Az említett közjegyző által hitelesített nyilatkozat szerint a nyilatkozattevő (nevét itt nem mondja ki Gyárfás) kifejtette, hogy Princz Gábor nem sokkal megismerkedésük során arról panaszkodott:

van egy ember aki sok problémát okoz neki, vetélytársa, konkurenciája. 

Princz Gábor azt kérdezte a nyilatkozattevőtől, hogy tudna-e segíteni neki ezen a problémán, azt is mondta neki, hogy „végleg meg szeretné oldani.”  A nyilatkozattevő elmondta: ilyen munkát nem vállal.

Állítása szerint Portik kapott 30 millió forintot Princztől, hogy terelje a gyilkosság felbujtásának gyanúját Gyárfás Tamásra.

– A Fenyő-gyilkosság után, tehát két emberre terelődött a gyanú. Rám, és Princz Gáborra. Rám azért, mert 1996-ban Fenyő János a HírTV épületét megszerezte, ezen ment közöttünk a vita 16 hónappal Fenyő halála előtt – magyarázta Gyárfás. Ismertetése szerint Princz Gábor szembekerült Fenyő Jánossal. Utóbbi a Népszavában példátlan hadjáratot indított előbbi ellen, amelynek következményeként tönkrement a Postabank, „Princz Gábor ebbe bele is bukott”.  Portik Tamás Gyárfás tájékoztatása szerint most azt nyilatkozta, hogy Princz Gábor valóban arra kérte őt, hogy „Gyárfás Tamásra terelje a gyanút”, ezért 30 millió forintot fizetett neki.

 

A széttárt kéz

Gyárfás Tamás elmesélte: ügyvédje, Zamecsnik Péter korábban emlékeztette a bíróságot, hogy Gyárfás Tamást 2017-ben felkereste egy ember, átadott egy ötoldalas anyagot, amelyben Portik-Gyárfás beszélgetések leiratai voltak. Ez a személy közölte Gyárfással, hogy „katasztrófa lesz, ha nem cselekszik.” Gyárfás ezeket a dokumentumokat beadta a rendőrségre, így behívták tanúnak. Feleségével mindketten igazolni tudták azt személyt, aki elvitte nekik a dokumentumot. Ez a személy K. Imrich volt, aki azt állította, hogy ő volt a kiválasztott a megbízói által. Később Sz. József védett tanúként azt állította a bíróságon, hogy valójában ő adta át Gyárfásnak ezeket a dokumentumokat, nem az a személy, akit Gyárfásék felismertek. Sz. József és Gyárfás Tamás azonban teljesen mást állítottak az átadott dokumentumok tartalmáról.

A bíróság végül Sz. Józsefnek adott igazat, és így nem vették figyelembe a Gyárfásék által átadott dokumentumokat.

Gyárfás szerint Sz. József azért vállalhatta ezt magára, mert egy másik gyilkossági ügyben szeretett volna megmenekülni.

 

Összemosott hangfelvétel?

Az ítéletben szerepet játszott egy hangfelvétel is, amely egyik kulcsmondata az, amikor Portik megkérdezi Gyárfást, hogy „szétb***uk?” a sértettet, hozzátéve hogy „el akarja venni tőled a tévét.” Gyárfás erre a hangfelvétel szerint azt mondta, hogy „ így van.” 

Az ítélet szerint Gyárfás nem ellenkezik a hangfelvétel lejátszásakor, hanem „kezét szét tárta és bólintott.” 

A tárgyalássorozat nagy kérdése volt a „szétb***uk” szó jelentése, Portik ugyanis azzal védekezett, hogy „senki nem használja a szétba***uk szót egy ember megölésére”. A védelem azt is mondta, hogy a „szétb***uk” megverést is jelenthet, a bíró szerint azonban ez azért nem áll meg, mert később Fenyőt megölték. Gyárfás Tamás szerint a bírót kell megkérdezni, hogy mire alapozta, hogy ő széttárta a kezét, és bólintott, ezt ugyanis egy hangfelvétel, ami ezt nem bizonyíthatja. Egyetértése azonban arra vonatkozhatott, hogy Fenyő el akarta venni tőle a tévét.

Portik 2,5 hónappal később is készített egy felvételt, Gyárfás Tamás állítása szerint összemosták az előzővel.

"Széttártam a kezem, azt nem itt mondom, hanem két és fél hónappal később, és ebből lett, ahova most jutottam" - mondta Gyárfás műsorban.

 

Megszökne Gyárfás a börtön elől?

Elmondta: van útlevele, de nem jut eszébe hogy megszökjön, ugyanis nem bujdosik el úgy, hogy nem csinált semmit. Hozzátette: készül a börtönre.

Tájékozódom. Tasnádi Pétert ismerem azok közül, akik voltak börtönben, másokat nem

– jelentette ki. Mint mondta, korábban még azon elmélkedett, hogy Mauritiuson vagy Dubajon feledtesse el magával ezt a történetet, most pedig már azon izgul, hogy Vácra vihetik vagy Balassagyarmatra. Gyárfás Tamás bízik abban, hogy felülvizsgálják az ügyet, és lesz harmadfokú tárgyalás. A perújítást ők kezdeményezik, de attól neki még be kell vonulnia a börtönbe. Mint mondta, semmi jóra nem számít a börtön kapcsán.

Gyárfás Tamás Riasztás című műsorának adott teljes interjúját itt nézheti meg:

Borítókép: Gyárfás Tamás (Fotó: Kurucz Árpád)

A téma legfrissebb hírei

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Címoldalról ajánljuk

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.