„Elhunyt a Deák téri tankvezetőként ismert Horváth György barátunk, 2006-os cellatársam, aki Gyurcsányéknak akkor megmutatta: a rendőrállam gyengébb nála!” – hívta fel a figyelmet közösségi oldalán Novák Előd.
A Mi Hazánk Mozgalom politikusa elmlékeztetett: a „tankelkötés” videója bejárta a világsajtót, a CNN-től a BBC-ig mindenhol címlapon volt a magyar tank története. Mint írta, Horváth György nem érezte magát hősnek, de az ötvenhatosok elismerésének örült a legjobban. „Voltak, akik azt mondták, egészen lázba jöttek, amikor látták a felvételt, mert olyan volt, mintha tíz percre újraéledne a történelem. És tényleg ilyen volt” – idézte az elhunyt szavait Novák Előd.
A politikus Horváth György életútjáról azt írta, a Fejér megyei Seregélyesen nőtt fel, ott érte 15 évesen az 1956-os forradalom, amely mély benyomást tett rá. Végzettsége szerint televízió- és rádióműszerész. 1959–1962 között 26 hónapot szolgált a Magyar Honvédségben mint harckocsizó, itt képezték ki T–34-es tank vezetésére.

1971-ben került szembe végleg a rendszerrel, amikor bátyja, aki a Tolna Megyei TSZ főkönyvelője volt, gyanús körülmények között elhunyt (hivatalosan öngyilkos lett). Ezt követően Horváth már nem rejtette véka alá véleményét, amiért a 80-as években egy fontos külföldi út előtt bevonták az útlevelét. A rendszerváltást követően belépett több nemzeti radikális mozgalomba is a 90-es években.
2006. október 23-án a Deák tér közelében látta, hogy a környék tele van tüntetőkkel, és „igencsak lőnek”. „Megmondom őszintén, én is tapostam el könnygázgránátot” – emlékezett vissza később egy interjúban.

A Szabadság, szerelem című film forgatásához használt, s az ünnepre kiállított T–34-es tank nyílásáról leverték a lakatot, ő pedig beindította a páncélost. 150 métert megtett vele a tüntetők között, végül demonstratívan megállt a rendőrsorfalnál. Menet közben egy hirdetőtáblát ledöntött, de nem sérült meg senki.
„Ez a legnagyobb szerencsém. Ahogy az életemben minden fontos helyzetben, az Isten itt is fogta a kezem”
– fogalmazott később Horváth György.
Novák Előd bejegyzésében azt írta, az idős férfi gyorsan átterjedő, gyógyíthatatlan daganatos betegségében halt meg. „A Seregélyes-Szőlőhegyi Temetőben búcsúztatjuk április 16-án, szerdán 17 órakor. Isten nyugosztalja!” – zárta bejegyzését a politikus.