A kommunizmus nem halt meg, él és virul

Fekete Rajmund, a Kommunizmuskutató Intézet igazgatója előadást tartott Madridban a kommunizmus áldozatairól szóló nemzetközi konferencián. Előadásában rámutatott: a kommunizmus a Szovjetunió bukása után az európai elit köreiben virágzik tovább.

2025. 05. 08. 15:40
Fekete Rajmund, a Kommunizmuskutató Intézet igazgatója Madridban a kommunizmus áldozatairól rendezett nemzetközi konferencián tartott előadást. Fotó: Purger Tamás Forrás: MTI Fotószerkesztõség
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A kommunizmus nem halt meg, köszöni szépen, jól érzi magát! – jelentette ki Fekete Rajmund, a Kommunizmuskutató Intézet igazgatója csütörtökön Madridban a kommunizmus áldozatairól rendezett nemzetközi konferencián – számolt be róla az MTI.

– A kommunizmus bukása és a rendszerváltoztatás óta már több mint három évtized telt el, de kijelenthető az, hogy a kommunizmus nem halt meg – mondtai a rendezvényen a történész. Az intézet igazgatója A felejtés ellen: a történelmi igazság szükségessége című előadásában rámutatott, hogy miután a kommunizmusban vezető szerepet játszó Szovjetunió összeomlott, a nyugati értelmiségi elit magáévá tette az ateista marxizmust. A kommunizmusnak pedig a marxizmus az ideológiai alapja.

Az Istenbe vetett hitet pedig nevetségesnek, a nemzetet meghaladottnak, a történelmet befejezettnek, a családot elhanyagolhatónak, a nemeket csereszabatosnak gondolják. Ez ugyanúgy az identitások újraértelmezésére tesz kísérletet, mint ahogyan tette azt a kommunizmus

– fogalmazott Fekete Rajmund.

A magyarok nagyon jól ismerik a kommunizmus valódi arcát. Fotó: Hegedüs Róbert/MTI Fotószerkesztőség

A magát szabadnak és haladónak gondoló Nyugat szemrebbenés nélkül veszi át a kommunisták módszereit, elég csak a feketelistás könyvekre, a csapatokba tömörült agresszív aktivisták gyűlöletfélóráira gondolnunk. Egy ordibáló kisebbség terrorizálja az egyetemek oktatóit, hogy hódoljanak be a gondolatrendőrség által kizárólagosnak tartott szélsőbaloldali ideológiának. 

Nincs abban semmi túlzás, ha azt mondom: mi, közép- és kelet-európaiak magunkra maradtunk a kommunizmus emlékezetével. A modern – azaz pusztító – hazugságnak mi itt, Európa közepén és keleti felén mindjárt két fajtáját is ismerjük.  Az első maga a kommunizmus ígérete volt, amely nemes jövőképpel leplezte le valódi természetét. A másik modern hazugság azonban sajnos nem a múlté, hanem jelenünk valósága. Hiszen amíg a nyugati világban a nácizmust mind erkölcsi és szellemi vonatkozásban – nagyon helyesen – a történelem bűzös szemétdombjára hajították, addig a kommunista rendszerekről, a kommunizmus ideológiai természetéről folytatott vita nemhogy lezárult volna, sőt legitim ideológiának számított és számít mind a mai napig is. Embertelen bűneinek napirendre tűzése süket fülekre és hideg közönyre talál a nyugati értelmiségi körökben

– idézte a történészt az MTI.

 

Fekete Rajmund az előadásában kitért a magyarországi ’56-os forradalomra is. Méltatta a forradalom hőseit, a pesti srácokatp", majd emlékeztette a jelenlévőket a szovjetek brutalitására. Kijelentette, hogy az 1956-os forradalom és szabadságharc leleplezte a kommunisták valódi énjét, és köszönetet mondott a spanyolok segítségéért, amire, ahogy ő fogalmazott, 

Nyugat-Európa többi hatalma nem lett volna hajlandó.

Borítókép: Illusztráció (Fotó: Purger Tamás/MTI)

A téma legfrissebb hírei

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Címoldalról ajánljuk

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.