Tiszta vizet önthetnek a pohárba – Megkezdődött az átláthatósági törvény vitája

A törvényjavaslat elfogadásával tiszta vizet önthetnek a pohárba – mondta Halász János az átláthatósági törvény parlamenti vitájában. A Fidesz politikusa szerint nem engedhető meg, hogy külföldi irányított álcivil szervezetek próbálják tönkretenni Magyarországot.

2025. 05. 20. 18:18
Fotó: Hatlaczki Balázs
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

– A törvényjavaslat a nemzeti szuverenitás megerősítése érdekében a közéleti tevékenység átláthatóságának a jogi-intézményi garanciáit teremti meg – fogalmazott Halász János a közélet átláthatóságáról szóló törvényjavaslat parlamenti vitájában. A tervezetet benyújtó fideszes politikus elmondta, hogy az utóbbi években Magyarország szuverenitását súlyosan sértő visszaélések kerültek nyilvánosságra.

Budapest, 2025. április 7.
Halász János, a Fidesz képviselője napirend előtt szólal fel az Országgyűlés plenáris ülésén 2025. április 7-én.
MTI/Balogh Zoltán
Halász János nyújtotta be az átláthatósági törvényjavaslatot (Fotó: MTI/Balogh Zoltán)

Emlékeztetett a 2022-es választásokra, amikor az ellenzék kampányát külföldről finanszírozták. De azóta is többször bebizonyosodott, hogy egyes hazai szervezetek a közélet külföldi érdekek szerinti befolyásolásának az eszközeivé váltak.

A USAID-botrány pedig teljes egészében leleplezte, hogyan működnek a külföldi finanszírozásból fenntartott aktivista hálózatok

– tette hozzá.

 

Halász szerint nem engedhető meg, hogy ez folytatódjon, és külföldi irányított álcivil szervezetek próbálják tönkretenni Magyarországot. Megjegyezte, hogy újabban a Voks 2025 szavazást akarják ellehetetleníteni.

Azonnal megindult egy dezinformációs kampány, amelynek célja elfedni, hogy az EU vezetői még idén meg akarják nyitni az összes csatlakozási témakört Ukrajnával, és 2030-ra le akarják zárni a csatlakozást. Ez rengeteg veszéllyel járna Magyarországra nézve

– rögzítette a politikus.

Szerinte a törvényjavaslat elfogadásával tiszta vizet önthetnek a pohárba, és látható lesz, hogy mely szervezetek terjesztenek külföldi pénzből idegen, akár ukrán propagandát is. Felidézte, hogy a nemzetbiztonsági bizottság ülésén is szó esett arról, hogy Ukrajna lejárató akciót kezdeményezett Magyarország ellen, és az elhangzottak megerősítik abban, hogy szükség van a törvényre.

Az átláthatósági törvény a legjobb eszköz arra, hogy fellépjünk az ukrán propaganda ellen

– tette hozzá.

Halász János kifejtette, hogy a törvény a nemzeti szuverenitás megerősítése érdekében a közéleti tevékenység átláthatóságának jogi, intézményi garanciáit teremti meg. Szabályozza a külföldi támogatásból közéleti tevékenységet kifejtő és olyan tevékenységet végző szervezetek azonosításának eljárásrendjét, amelyek a közélet befolyásolásával Magyarország szuverenitását veszélyeztetik. Továbbá szabályozza ezen szervezetek jegyzékre vételének szabályait és a jegyzékre vételből fakadó kötelezettségeket. 

Annak érdekében, hogy az új szabályozásnak az állam képes legyen érvényt szerezni, megteremti a kikényszeríthetőség lehetőségét minden olyan esetre, amikor a nemzeti szuverenitást veszélyezteti a közéleti tevékenység. A törvény kialakítja a nemzeti szuverenitás védelméhez szükséges együttműködés intézményes kereteit az állami és nem állami szervek között

– ismertette.

A javaslat szerint a nemzeti szuverenitást veszélyeztető szervezetek kijelölésére a Szuverenitásvédelmi Hivatal tesz javaslatot. Kizárólag olyan szervezetek kerülhetnek a listára, amelyekre egyszerre igaz a három feltétel, hogy külföldi támogatásból finanszírozott tevékenységet folytat, a magyar közélet befolyásolására irányuló a tevékenysége, és veszélyezteti Magyarország szuverenitását.

Még csak most indult a törvényjavaslat általános vitája, de az ellenzék hazudozása már zajlik

– jegyezte meg Halász János.

Mint mondta, hazugság az ellenzék azon állítása, hogy két nap alatt elfogadnák a törvényt, hiszen a végső szavazásra majd júniusban kerülhet sor. De azt is hazugságnak nevezte, hogy európai parlamenti képviselők ne szólhatnának hozzá a javaslathoz az Országgyűlés előtt.

A felszólalás végén Halász János elmondta, hogy a törvényjavaslatot a nemzeti szuverenitás védelme és a transzparens közélet megteremtése érdekében nyújtotta be.

Borítókép: A parlament plenáris ülése (Fotó: Hatlaczki Balázs)

 

A téma legfrissebb hírei

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Címoldalról ajánljuk

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.