– Felháborító, hogy itt Magyarországon is vannak olyan politikusok és pártok, akik Ukrajnát képviselik, az ukrán érdeket képviselik – jelentette ki közösségi oldalára feltöltött videójában Menczer Tamás. A kormánypártok kommunikációs igazgatója szerint ilyen például Dobrev Klára és ilyen a Tisza Párt is. Előbbinek emlékeztetett azon kijelentésére, miszerint be akarja hozni Ukrajnát az Európai Unióba, ott akarja látni Ukrajnát az Európai Unióban.

„Ki merem mondani, hogy az a nemzeti érdek, hogy egy erős EU-tag Ukrajna legyen köztünk és Oroszország között” – így fogalmazott a Demokratikus Koalíció politikusa. Menczer Tamás kitért arra is: a Tisza Párt csinált egy felmérést, amire hivatkozva állítja Magyar Péter azt, hogy a magyarok többsége, mintegy 60 százaléka támogatja Ukrajna uniós tagságát.
– Megjegyzem, hogy erre a felmérésre és a Tisza Párt akciójára hivatkozik az ukrán elnök, Zelenszkij is, és ez önmagában rendkívül beszédes. Persze abban, amit Dobrev Klára és a Tisza Párt csinál, nincsen meglepő, hiszen a főnökök, a górék Brüsszelben már megállapodtak Ukrajna támogatásáról, és ezt hajtják végre itt Magyarországon a bábfigurák – mondta.
A kommunikációs igazgató leszögezte: ezzel szemben a magyar kormány és a kormánypártok kizárólag a magyar érdeket tartják szem előtt és a magyar érdeket képviselik, ezért kérik, hogy mindenki vegyen részt a Voks 2025-ön.
Mindenkinek számít a szavazata
Mint ismert, már tart a véleménynyilvánító szavazás Ukrajna uniós csatlakozásáról. A szavazólapokat minden érintetthez eljuttatja a Magyar Posta május végéig. A véleménynyilvánító szavazás célja, hogy a választók döntsenek: szeretnék-e, hogy Ukrajna csatlakozzon az Európai Unióhoz. A kormány ebben a fontos kérdésben kéri ki a magyar emberek véleményét, hogy az eredmények alapján foglaljon állást az Európai Unió testületei előtt.

Emlékezetes, Orbán Viktor március 15-én meghirdette 12 pontját, amelyben Ukrajna uniós csatlakozása is helyet kapott: „Uniót, de Ukrajna nélkül.” Még előtte, március 6-án rendkívüli csúcstalálkozót tartottak Brüsszelben, amelynek középpontjában Ukrajna EU-csatlakozása és Európa védelmi stratégiája állt. Orbán Viktor a tanácskozás után kifejtette aggályait Ukrajna esetleges EU-tagságával kapcsolatban, szerinte
a csatlakozás komoly gazdasági és biztonsági kockázatokkal járna Magyarország számára mind politikai, mind gazdasági szempontból.
A kormány ezért döntött úgy, hogy véleménynyilvánító szavazást indít Ukrajna uniós csatlakozásáról. A választópolgároknak egy szavazólapot postáznak, amelyen
egyetlen kérdés szerepel: „Támogatja-e ön, hogy Ukrajna az Európai Unió tagja legyen? Igen vagy nem?”
Szavazni ugyanúgy lehet, ahogy egy országgyűlési választáson, az igen vagy a nem válasz fölötti körbe írt X-szel. A szavazólap alapanyaga biztonsági papír – nem fénymásolható, nem sokszorosítható. A szavazólapot ingyenes válaszborítékban lehet visszaküldeni a kormánynak. A szavazatokat közjegyző jelenlétében összesítik.