Az eseményen Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter elmondta, egy Magyarország méretű, és kapacitásokkal rendelkező ország, ha valóban fontos szerepet akar játszani az űrkutatásban és az űriparban, akkor azt leginkább nemzetközi együttműködéssel tudja megtenni.
Ez ma Magyarország legizgalmasabb nagy nemzeti célkitűzése
– emelte ki a tárcavezető. Hozzátette, ezen cél eléréséért minden magyar ember tiszta szívből szoríthat. A miniszter szerint napjainkra hatalmas verseny kezdődött az űr felfedezéséért, és az űriparban való részvételért.
Több évtized után tűztük ki magunk elé azt a célt, hogy újra egy magyar kutató űrhajóst küldjünk a nemzetközi űrállomásra
– jegyezte meg Szijjártó Péter. A politikus kiemelte, az elmúlt évtizedekben 140 magyar űreszköz jutott ki a világűrbe.

A HUNIVERZUM megnyitóján Ferenc Orsolya űrkutatásért felelős miniszteri biztos kijelentette, 2018-ban, miután a Külgazdasági és Külügyminisztériumhoz került a magyar űrkutatás, egy teljesen új lapot nyitottak a szektor hazai történetében.
Az első magyar űrstratégiát 2021-ben alkottuk meg, amely egyértelmű célokat fogalmazott meg a szektorban
– tette hozzá Ferenc Orsolya. Kijelentette, a HUNOR űrhajósprogram a magyar program zászlóshajója.
A munka java csak most kezdődik, az űrrepülés ugyanis még előttünk áll
– emelte ki a politikus.

Kapu Tibor videóüzenetében elmondta, a legénység többi tagjával hamarosan karanténba vonul, hogy garantáltan egészségesek legyenek az űrbe való kilövéskor.
Nagy büszkeség számomra, hogy egy olyan programban juthatok ki hamarosan az űrben, amely a jövő generációit is inspirálja
– jelentette ki a kutatóűrhajós.
Az első magyar űrhajós, Farkas Bertalan a megnyitón kijelentette,
egyben biztos vagyok, a következő magyar űrrepülés nem űrturizmus, hanem egy komoly kutatás, amely hatalmas eredményeket fog hozni.
