Amióta a hagyományos telefonok helyét meghódították az okostelefonok, azóta gondolkodnak azon a felhasználók, hogy vajon mennyit tudhatnak meg az emberekről ezek a készülékek és a mögöttük álló nagy techcégek. Azt már mindenki szinte megszokta, hogy az olyan cégek, mint a Google, minden keresést és minden interneten töltött percet monitoroznak, és az adatokból felállítják a felhasználó profilját, így tudják szinte nálunk is előbb megmondani, hogy mit szeretnénk megvenni – írja a Bors.

A Google már korábban behozott egy új, – általuk biztonságinak nevezett – funkciót az Android-rendszerekbe, amely gyakorlatilag minden, a készüléken lévő fotót végignéz, és sértő vagy korhatáros tartalmakat keres. Ennek szükségességét természetesen a gyakorlatban előnyös következményekkel indokolták, mégis sokan aggodalmukat fejezték ki, hiszen a cég a saját telefonunkon lévő privát felvételeinket monitorozza.
Most pedig egy újabb hasonló újítást épített be a cég a rendszerébe.
Mostantól a Google a mesterséges intelligencia segítségével nézi végig az összes képernyőmentést, amit készítettünk,
és megpróbál az azokon található információkból helyadatokat kiszűrni. Itt nem a készítés helyére kell gondolni, hanem arra, hogy az algoritmus azt vizsgálja, hogy a képen magán van-e helyadat.
Azt, hogy mivel indokolta a Google az újítás szükségességét, elolvashatják a Bors cikkében.