Feltűnően ugyanazt a narratívát erőlteti Ukrajnával és a pride-dal kapcsolatban a Demokratikus Koalíció (DK) és a Tisza Párt. Magyar Péterék politikájában a nyílt törést az jelentette, amikor csatlakoztak az Európai Néppárt (EPP) frakciójához. Manfred Weber, a pártcsalád elnöke a Népszavának akkor arról beszélt, hogy három alapvető feltételük van, amelyet mindenkinek, aki hozzájuk akar tartozni, be kell tartania: „Európa, Ukrajna és a jogállamiság pártján kell állnia.”

Magyar Péterék tehát alapvető feltételként Ukrajna támogatását vállalták, amikor a háborúpárti Európai Néppárt képviselőihez csatlakoztak. A Tisza Párt képviselői a csatlakozást követően már egyértelműen állást foglaltak a háború mellett az EP rendkívüli ülésén. Annyira elkötelezték magukat, hogy ukrán zászlós pólóban ültek be a terembe. Magyar Péter később be is vallotta:
Manfred Weberék kérésére vették fel az ukrán pólót a Tisza Párt képviselői.
Magyar Péter most április 13-án, a Tisza Párt Műegyetem rakparton tartott rendezvényén ismertette a Nemzet hangja elnevezésű kampányuk eredményeit. Többek között kiderült, hogy a konzultációban részt vevők 58,18 százaléka támogatta Ukrajna uniós csatlakozását. A párt feltételezhetően a közvéleményt próbálja befolyásolni a publikált eredményekkel, megágyazva egy, a mostaninál sokkal erősebb ukránpárti kampánynak. Kérdés, hogy mindezt a 2026-os választások előtt, vagy csak utána kezdi meg a Tisza Párt.
A DK és a Tisza Párt összefonódása mellett szól az is, ahogyan a pride betiltásáról vélekednek
A DK a Tisza Párthoz hasonlóan Ukrajna uniós csatlakozása mellett foglalt állást: március 18-án például népszavazást kezdeményeztek Ukrajna uniós csatlakozásáról. Dobrev szerint, ha a népszavazás megvalósul, akkor az igenek mellett fognak kampányolni, hiszen Ukrajna EU-csatlakozása Magyarország nemzeti érdeke. „A kérdés ugyanis nemcsak Ukrajnáról szól, hanem arról is, hogy Magyarország részt vesz-e a közös európai védelmi szövetségben.
Sorskérdésről van szó, ezért nem lehet az embereket becsapva, minden kötőerő nélküli orbáni álkonzultációkat csinálnia sem a kormánynak, sem az ellenzéknek
– fogalmazott. A két párt narratívájának összefonódása mellett szól az is, ahogyan a pride betiltásáról vélekednek. Emlékezetes: Sebián-Petrovszki László, a DK országgyűlési képviselője márciusban a parlamentben kijelentette: homoszexuálisként mereven elutasítja a Fidesz a pride betiltásáról szóló javaslatát.
A DK természetesen nemmel voksolt a javaslatra az Országházban, egy képviselő kivételével: ő a Momentum füstgyertyáitól megijedve, tévedésből megszavazta a pride betiltását.
Hozzájuk hasonlóan a Tisza Párt is a pride mellett foglalt állást. Nagy Ervin, aki szívesen lenne kulturális miniszter Magyar Péter kormányában, a Magyar Hangnak elmondta: a Tisza Párt visszavonná a pride betiltását, ha hatalomra kerülne.
Borítókép: Dobrev Klára (Fotó: Bach Máté)