BKV-mutyi: Feljelentették Karácsonyékat, indulhat a nyomozás

Rendőrségi nyomozás indulhat a Karácsony Gergely vezette budapesti városvezetés több hete húzódó BKV-botránya miatt – tudta meg a PestiSrácok.hu. Az ügyben egy magánszemély fordult a hatóságokhoz, miután kiderült, hogy egy baloldali oligarchához, Tüttő Kata főpolgármester-helyettes volt élettársához, Leisztinger Tamáshoz köthető offshore-gyanús cég nyerhetett a BKV pályázatán.

Forrás: pestisracok.hu2020. 12. 09. 8:52
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Nyomozás indulhat a Karácsony Gergely főpolgármester vezette fővárosi városvezetés több hete húzódó BKV-botránya miatt, miután az ügyben Tényi István feljelentést tett – tudta meg a PestiSrácok.hu.

Tényi azért tett feljelentést, mert kiderült,

a Karácsony Gergely vezette főváros egy olyan cégtől akart buszokat bérelni, amely egyáltalán nem rendelkezik járművekkel, a pályázat kiírásakor még nem is létezett, illetve offshore hátterű, a tulajdonosok mögött pedig a szocialista oligarcha Leisztinger Tamás tűnik fel.

A CR-Facilities Vagyongazdálkodó Zrt. egészen pontosan 2020. május 11-én alakult meg. A 17 milliós jegyzett tőkéhez nyolc és fél milliót tett hozzá a Cratis Ingatlanbefektető, így ő a többségi tulajdonos. A Cratist egy ciprusi székhelyű offshore cég, az Agrina Holdings birtokolja, tisztségviselői között pedig Leisztinger emberei is szerepelnek. A vállalatot hét nappal azelőtt jegyezte be a cégbíróság, hogy lejárt volna a BKV tenderének határideje. A megbízás keretösszege összesen 342 millió forint – áll a feljelentésben. Leisztinger egyébként korábban Karácsony helyettesének, az MSZP-s Tüttő Katának volt az élettársa, aki a BKV-ért felel.

A témával a PestiTV A riporter című műsora is foglalkozott, a stáb egyik érintett cégnél sem talált– nemhogy buszokat – de még embereket sem. A Budapesti Közlekedési Zrt. még áprilisban írt ki közbeszerzési eljárást használt dízel üzemű, alacsony padlós, csuklós buszok bérlésére. A dokumentum szerint a BKV hat darab, legfeljebb tizenkét éves, légkondicionált EURO négyes környezetvédelmi besorolásnál nem rosszabb osztályú autóbuszt bérelne tizenkét hónapra. Később a főpolgármester írt egy Facebook-posztot, amelyben arról értekezett, hogy a BKV nem köti meg a szerződést az offshore céggel. A kijelentéssel az a legfőbb probléma, hogy A riporter című műsor birtokába jutott dokumentum szerint azt már október 30-án megkötötték.

Tényi István még Karácsony Facebook-posztja előtt fordult a Budapesti Rendőr-főkapitánysághoz (BRFK), mivel szerinte az ügyben – bizonyítottság esetén – felmerülhet a hamis magánokirat felhasználásának gyanúja (persze, ha a rendőrség úgy dönt, más bűncselekmény miatt is elrendelheti a nyomozást).

Álláspontja szerint vizsgálni kell, hogy a közbeszerzési eljárás során leadott referenciákban foglaltak fedik-e a valóságot. A BRFK pár nappal ezelőtti, portálunknak küldött tájékoztatása szerint megérkezett hozzájuk a feljelentés, amit már információink szerint nem a budapesti rendőrök, hanem az ORFK vizsgál, nyilván azért, mivel az elfogultság látszatát is kerülni szeretnék.

LELÖVESSELEK, VAGY AGYONVERESSELEK?

A botránnyal összefüggésben előkerült Leisztinger Tamás neve évekkel ezelőtt egy zsarolási ügyben merült fel: egy újbudai ingatlanügy kapcsán négyen Leisztingerre vallottak, hogy megfenyegette őket, bajuk lehet, ha nem adják el a vállalkozásukat. A vallomások szerint első körben az a Wieszt János közvetített a felek között, akit azóta már korrupció miatt ítéltek el hosszú börtönévekre. Wieszt az üzletembereknek állítólag azt mondta: hogy megbízói köztiszteletben álló fehér kesztyűs urak, akik nem szeretnék bemocskolni a fehér kesztyűjüket, ezért rábízták az ügyet.

Később Leisztinger a vallomások szerint azt közölte egyikükkel:

„Mit csináljak veled? Lelövesselek, vagy agyonveresselek?” Majd hozzátette, hogy „ő az állam, ő rendelkezik mindenről és mindenkiről, és nem tűri, hogy bárki az ő üzletébe belerondítson. És ezt vegyék fenyegetésnek”.

Utalt arra is, hogy jó rendőrségi és ügyészségi kapcsolatai révén lecsukatja a vállalkozókat. Emiatt hatósági nyomozás indult zsarolás, majd önbíráskodás gyanújával, igaz, végül bizonyítottság hiányában 2013 nyarán megszüntették az eljárást.

Az eredeti cikk IDE kattintva érhető el.

A téma legfrissebb hírei

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Címoldalról ajánljuk

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.