Az egész világot sújtó válsághelyzetben az Európai Unió és az Európa Tanács (ET) vezetői úgy tűnik, kötelességüknek érzik, hogy segítség helyett jogászkodjanak és durva minősítéseket használjanak Magyarországgal szemben. Korábban az ET főtitkára fogalmazott meg megalapozatlan állításokat hazánkkal szemben, legutóbb pedig az ET emberi jogi biztosa,
Dunja Mijatović arra szólította fel a magyar Országgyűlést, hogy napolja el a magyar kormány által előterjesztett törvényjavaslat-tervezetekről szóló szavazást, elfogadásuk ugyanis szerinte káros lenne az emberi jogok magyarországi helyzetére.
Mijatović asszony szerint a magyaroknak nincs joguk szabadon dönteni az alaptörvényről vagy a választási törvényről, ezekről a kérdésekről csak a Soros György által befolyásolt európai intézmények dönthetnek.
Dunja Mijatović volt az, aki korábban felszólította az általa képviselt szervezet tagállamait, hogy a befogadóközpontokban lévő illegális migránsokat engedjék szabadon, mivel zárt helyeken jobban terjed az új típusú koronavírus. Mijatović asszony szerint a szabadjára bocsátott migránsokról a nemzetállami adófizetőknek kellene gondoskodniuk.
Joggyakorlat ideológiai alapon
Mindez azt mutatja, hogy az Európa Tanács intézményrendszerét mára teljesen behálózta a liberális, globalista szemlélet. Zsigmond Barna Pál országgyűlési képviselő, az Európa Tanács Parlamenti Közgyűlésének magyar delegáltja elmondta, a számunkra fontos témák nem vagy alig szerepelnek a napirenden, a javaslatokat egyszerűen lesöprik. – Megdöbbenéssel tapasztaltam, hogy folyamatosan ugyanazok a szervezetek jelölnek „független” szakértőket a bizottságokba, és ezek a szakértők jellemzően a Soros György-féle szervezetekhez köthetők – mondta el a képviselő.
A spekuláns alapítványain, illetve az általa finanszírozott nem kormányzati szervezeteken keresztül behálózta az Európa Tanácsot és az Emberi Jogok Európai Bíróságát (EJEB) is, a testület által meghozott ítéleteken keresztül pedig a nemzetállamokat is destabilizálja. Az utóbbi években az EJEB joggyakorlata a korábbiakhoz képest is mindinkább ideologikussá vált, ráadásul gyakorlatilag egy irányba, a globalista, nemzetellenes felfogás irányába mutat.
– Az Európa Tanács rendszere egyfajta előszobája az EU-joganyagnak, ahol először bedobnak egy ötletet, előkészítik, elfogadnak egy jelentést, amire már a baloldali egyetemi és NGO-szakértők hivatkoznak. Aztán továbbgörgetik, és az Európai Unió elé kerül, ahol nagyon hamar mint a tagállamok számára kötelező joganyag jelenik meg – fejtette ki Zsigmond Barna Pál a Magyar Nemzet megkeresésére. A képviselő aggasztónak érzi ezt a tendenciát, hiszen ez nem progresszív jogi gyakorlat, hanem a számunkra fontos európai jogi értékek lerombolása.
– Eltűnnek a biztos pillérek a jogból, minden relatívvá válik, és ebben a helyzetben pénzzel szabadon lehet a rendszert befolyásolni