„Örömteli hír, hogy csepeli tulajdonban alakulhat újjá az ország egyik legeredményesebb klubja, a Csepel Sport Club, miután a csepeli Kozma István Magyar Birkózó Akadémia Alapítvány visszavásárolta a Csepel SC Alapítványt az Indotek Grouptól” – írják a közleményükben. Milyen lehetőségeket adhat az új tulajdonos, amelyek eddig nem voltak meg?
– A 87 éves Csepel Sport Clubot 1999-ben, az akkori kerületi MSZP-s politikusok és a velük elv- és üzlettársi kapcsolatban lévő klubvezetés egyszerűen megszüntették. Az ország egyik legeredményesebb, legrégebbi sportegyesületénél ezek a derék kommunista pártmunkások, tanácsi nacsalnyikok és munkásőrök sok-sok száz milliós köztartozást halmoztak fel, s ez mellett még eltékozoltak minden ingóságot és ingatlant is. Vannak, amiket eladtak, másokat meg teljesen lerohasztottak, széthordtak. A szakosztályokat kiszervezték vagy megszüntették, s végül, 2005-ben a maradék három nagy ingatlant, a Béke téri stadiont, a Hollandi úti és a Gubacsi hídnál lévő vízitelepeket átpasszolták egy ingatlanfejlesztőnek. Ez utóbbiakat tudtuk most a visszavásárlással megmenteni a csepeli sportéletnek. Jómagam 15 évig küzdöttem azért, hogy a csepeliek visszakaphassák ezt a bajnokok sorát kinevelő sportklubot.
– Milyen létesítményfejlesztések várhatók, mennyire lehet támaszkodni az egykori infrastruktúrára, stadionra, pályákra, csarnokra? Hány szakosztállyal kezdi működését az újra egységesíteni kívánt Csepel SC?
– Most az ingatlanok állapotának felmérése, felújításának tervezése, illetve az azokat használó sportegyesületekkel, sportolókkal, sportvezetőkkel való tárgyalások következnek. Ennek függvényében dönthetünk arról, hogy mit és hogyan kell modernizálnunk, milyen szervezeti kultúrát és működési rendet kell kialakítanunk. Van kiváló példa is előttünk: a Puskás Akadémia és a Fradi.
– Nagyjából milyen arányban képviselteti majd magát a Csepel SC-ben az él- és a szabadidősport?
– Ez majd kialakul. Mindenesetre a fejlesztéssel és működtetéssel az eredeti alapítói célt és annak kedvezményezettjeit fogjuk szolgálni. Hiszen a Csepel SC alapvetően a kerület, tágabb értelemben a főváros és agglomerációja dolgozói és azok gyermekei egészséges életmódjának elősegítésére, sportolásának biztosítására jött létre. Kedvezményezettjei: Budapest XXI. kerületének lakossága, szabadidő-, diák-, tömeg- és versenysportja.
– Mennyire lehet reális cél a korábbi fényes eredmények folytatása?